SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAKORONAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKFOTOVİDEO
Ömer Çelik'ten İdlib açıklaması

Ömer Çelik'ten İdlib açıklaması

Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İdlib'deki saldırıya ilişkin NATO ile temasa geçildiğini, somut destek beklendiğini söyledi. Çelik, mülteciler için de 'Artık mültecileri tutabilecek durumda değiliz' ifadelerini kullandı.

Ömer Çelik'ten İdlib açıklaması
28.2.2020 02:26:11

Çelik, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'nin milli güvenliğini sağlamak üzere İdlib'de görev yapan askerlere rejim unsurları tarafından gerçekleştirilen alçak saldırıda şehit olan kahramanlara Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

Türkiye Cumhuriyeti'nin bu alçak saldırıyı hak ettiği şekilde cevaplandırdığını vurgulayan Çelik, şunları kaydetti:

"Katil rejim ve onu cesaretlendirenler bu kalleşliğin hesabını en ağır şekilde vereceklerdir. Türkiye, Suriye'de yürüttüğü haklı mücadelesini uluslarası hukuktan kaynaklanan haklarını kullanarak hedeflerine ulaşana kadar sürdürmekte kararlıdır. Milletimizin başı sağolsun."

"ARTIK MÜLTECİLERİ TUTABİLECEK DURUMDA DEĞİLİZ"

AK Parti Sözcüsü Çelik, "Mülteci politikamız aynıdır ama ortada bir durum var, artık mültecileri tutabilecek durumda değiliz" ifadelerini kullandı.

"NATO'DAN SOMUT DESTEK BEKLİYORUZ"

Çelik ayrıca, CNN Türk yayınında yaptığı açıklamada, “Rejim bütün kara ve hava unsurlarıyla düşman unsur halijne gelmiştir. Gerekli cevap verilmektedir. Rejim unsurları artık Türkiye Cumhuriyeti için düşman unsurdur" dedi ve şunları ekledi:

"NATO'yu bilgilendireceğiz. NATO'yu istişareye çağırıyoruz. Bunu katil bir rejimin uluslararası topluma yaptığı bir saldırı olarak görüyoruz. Topyekun bir tepki verilmesini bekliyoruz. Bununla ilgili girişimlerimiz sürüyor. NATO'yla istişare süreci başlıyor yarın sabah. Bundan sonra somut destek bekliyoruz.”

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR