DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Olimpik merkezler meyvelerini veriyor

Olimpik merkezler meyvelerini veriyor

7 Yıl Önce
2015-08-24 11:41:13
MUSTAFA GÜNGÖR - Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 2 yıl önce olimpiyatlara sporcu yetiştirmek için Mersin'de kurulan Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi'nde eskrim eğitimi alan 23 sporcu, katıldıkları tüm turnuvalarda başarılı olarak milli takımlara girmeye hak kazandı.

Olimpiyatlar için sporcu yetiştiren merkezdeki eskrim sporcuları, haftanın 6 günü çift antrenman yaparak turnuvalara hazırlandı. Sporcular katıldıkları şampiyonalarda elde ettikleri derecelerle çeşitli kategorilerde milli takımlara seçildi.

Eskrim Mersin İl Temsilcisi ve Flöre Milli Takım Antrenörü Güzin Yalçın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2 yıl önce çeşitli illerde açılan Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezleri'nde yetişen sporcuların zaman geçtikçe istenilen seviyeye gelmeye başladığını söyledi.

Sporcuların yatılı olarak merkezde eğitim aldığını ifade eden Yalçın, şöyle devam etti:

"Devlet sporcuların her türlü imkanını sağlıyor. Sporcuların da yapmaları gereken sadece katıldıkları turnuvalarda puan almak ve eskrim branşını temsil etmek. Eskrimcilerimiz de verdiğimiz eğitimin karşılığını vermeye başladı. 23 sporcumuz da milli takıma seçilmeye hak kazandı. Merkezin ilk verimini aldık. Milli takıma seçilen 23 eskrimcimiz de Avrupa standartlarında yarışacak sporcular. Hedefimiz 2016 Rio Olimpiyatları ancak ikinci hedefimiz de ise 2020 Olimpiyatları var. Çok iyi durumdayız."

Yalçın, Mersin'in ev sahipliğinde yapılan Eskrim Yıldızlar A Türkiye Şampiyonası'nda da önemli dereceler elde ettiklerini sözlerine ekledi.

- Say: "Merkez bizim için çok faydalı oldu"

Sporculardan Ege Say da merkeze girdiği günden itibaren her gün çift antrenman yaparak, iyi bir kamp dönemi geçirdiklerini söyledi.

Yıldızlar A Türkiye Şampiyonası'nda epe branşında Türkiye birinciliğini elde ettiğini belirten Say, merkezin kendilerine çok faydalı olduğunu, olimpiyat kotalarını geçmek için çalıştıklarını ifade etti.

Say, milli takım formasıyla da başarılar elde etmek istediğini vurgulayarak, çalışmalarına aralıksız devam edeceğini kaydetti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş