DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Olimpik Gün 2015' etkinliği Antalya'da yapıldı

'Olimpik Gün 2015' etkinliği Antalya'da yapıldı

7 Yıl Önce
2015-05-29 14:11:23
Uluslararası Olimpiyat Komitesi'nce düzenlenen "Olimpik Gün 2015" etkinliğinin Antalya ayağı yapıldı.

IOC tarafından 205 ülkede yapılan, Türkiye ayağı her yıl Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) tarafından İstanbul'da düzenlenen Olimpik Gün etkinliği bu yıl ilk kez İstanbul'un yanı sıra Antalya'da da gerçekleştirildi.

Serik ilçesi Belek Turizm Bölgesi'ndeki Gloria Sports Arena'daki etkinliklerde ilkokul 4 ile ortaokul 5 ve 6. sınıf öğrencilerinden oluşan 300 çocuk, "Hareket et, öğren, keşfet" sloganıyla gruplar halinde ip atlama, çemberden top geçirme gibi aktiviteler yaptı.

TMOK Başkanı Uğur Erdener, gazetecilere yaptığı açıklamada, etkinliklerin IOC tarafından olimpik hareketi geliştirmek, çocukların ve gençlerin spor yapmasını teşvik etmek amacıyla dünya genelinde 205 ülkede yapıldığını söyledi.

- Olimpik eğitim projesi 1 milyon öğrenciye ulaştı

Her ülkenin farklı kutlamalar organize ettiğini anlatan Erdener, "TMOK olarak yürüttüğümüz olimpik eğitim projemiz var. Bu proje, geçen yıl sonu itibarıyla 1 milyon ilköğretim öğrencisine ulaştı. Biz de proje kapsamında kutlamalar gerçekleştiriyoruz. Antalya ayağı da bu kutlamaların bir parçası" diye konuştu.

Antalya'da gerçekleştirilen etkinliklerde öğrencilere olimpik sporların eğitimini vermek ve oyun içinde çocukları spora teşvik etmenin amaçlandığını kaydeden Erdener, Olimpik Gün etkinliğine desteklerinden dolayı Antalya Vali Yardımcısı Mestan Yayman ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu'na teşekkür plaketi verdi.

Öte yandan etkinlikler, Antalya ile eş zamanlı olarak İstanbul'da da başladı. Antalya'da sadece bir gün süren etkinlikler, İstanbul'da 12 Haziran'a kadar devam edecek.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş