Ölen göçmen çocukların ayakkabıları kıyıya vurdu

Çeşme açıklarında göçmenleri taşıyan teknenin batması sonucu 8’i çocuk 11 kişi hayatını kaybederken ölen çocukların ayakkabıları kıyıya vurdu. Yaşanan bu durum minik bedeni Bodrum kıyılarını vuran Alan Kurdi'yi hatırlattı.

13.01.2020 13:26:35

Cumartesi gecesi Yunanistan'ın Sakız Adası'na geçmek için denize açılan fiber teknenin, İzmir'in Çeşme İlçesi Yalı Mahallesi açıklarında batması sonucu 8'i çocuk 11 kişi hayatını kaybederken, cenazeler, İzmir Büyükşehir Belediyesine bağlı Mezarlıklar Şube Müdürlüğü'ne ait cenaze araçlarıyla İzmir Adli Tıp Kurumu morguna götürüldü.

Yüzerek karaya çıkan 4 kişi ve Sahil Güvenlik ekiplerinin kurtardığı 4 yaralı, Çeşme Alper Çizgenakat Devlet Hastanesi'nde tedavilerinin ardından taburcu edildi. Suriye uyruklu oldukları öğrenilen göçmenler, ifade işlemleri için Çeşme İlçe Jandarma Komutanlığı'na götürüldü.

1_317

KARA VURAN ANILAR

Hayatını kaybedenlerden geriye, denize açıldıkları koyda karaya vuran can yelekleri, göçmenlere ait kimlik, pasaport, fotoğraf ve çeşitli eşyalar ile çocuk ayakkabıları ve kıyafetleri kaldı.

257926-2071148321

6 KİŞİ GÖZALTINDA

Göçmenleri taşıyan teknenin batmasıyla ilgili İzmir Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı soruşturma başlattı. Ekipler, aralarında tekne sahibi, kaptan, göçmenleri evlerinde barındıranlar ve bu kişilerden alınan parayı kasa olarak saklayan şüphelilerin de bulunduğu biri Suriye uyruklu 6 kişiyi gözaltına aldı.

2020-01-13_13h36_19

ALAN KURDİ'Yİ HATIRLATTI

Ege Denizi'nde botları batan göçmenlerden 3 yaşındaki Alan Kurdi'nin cesedi Eylül 2015'te Bodrum'da kıyıya vurmuştu. Küçük çocuğun cansız bedeninin görüntüsü tüm dünyada infial yaratmıştı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)