Ölen ABD'li gazetecinin eşinin ifadesi ortaya çıktı

İstanbul'da bir otel önünde aracında ölü bulunan Amerikalı gazeteci Andre Vltchek'in eşi Rossie İndira Vltchek ifade verdi.

22.09.2020 18:30:11

Ölen ABD'li gazetecinin eşinin ifadesi ortaya çıktı

İstanbul'da otel önünde aracında ölü bulunan Amerikalı gazeteci Andre Vltchek'in eşi Rossie İndira Vltchek ifade verdi. Vltchek'in, "İstanbul'a yaklaştığımızda uyudu. Otelin önüne geldiğimizde de kaldırmak istedim. Ancak uyanmadı" dediği öğrenildi.

Noam Chomsky ile ortak yazdığı bir kitabı olan, kendisini "Batı karşıtı antiemperyalist" kimlikle tanıtmış olan Rus asıllı Amerikalı gazeteci Andre Vltchek (57),  Samsun'dan geldikleri aracın içinde, Beyoğlu Kemankeş Sokak'ta kalacakları otelin önünde ölü olarak bulundu. Polis kayıtlarına "şüpheli ölüm" olarak geçen ölümle ilgili ABD vatandaşı gazetecinin eşi Rossie İndira Vltchek, Beyoğlu'nda bulunan Taksim Şehit Haşim Usta polis merkezinde ifade verdi.

download_6

"Ayağından felçliydi"

Rossie İndira Vitchek ifadesinde, "Ayın 5'inde Sırbistan'a gittik. 12'sinde Samsun'a geçtik. Samsun'un havasının iyi olduğunu söylediler. Sonra kiraladığımız araç ve 2 şoförle birlikte İstanbul'a doğru yola çıktık. Kendisinin ayağında felç vardı. Ayrıca şeker hastalığı da mevcuttu. İki hap kullanıyordu. İstanbul'a yaklaştığımızda uyudu. Sabah da otelin önüne geldiğimizde kaldırmak istedim. Uyanmadı. Aracın şoförleri ambulansı aradı" dediği öğrenildi.

Rossie İndira Vltchek ifade verdikten sonra emniyetten ayrıldı.

YORUMLAR (0)