DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Okumuş' Suriyelilere oturum izni

İsveç'in sığınmacı olarak ülkesine gelen Suriyeliler'den aralarında yüksek okul mezunu olanlara hemen oturum izni verdiği belirtildi

7 Yıl Önce
2015-06-03 15:06:22

İsveç devlet televizyonu SVT'nin haberine göre nüfusun giderek yaşlandığı İsveç'de, ekonominin işleyişi açısından büyük bir sorun teşkil eden iş gücü açığının Suriyeli nitelikli sığınmacılarla çözülmeye çalışıldığı ifade edildi.

Haberde, İsveç'e 2014 yılında sığınmacı olarak gelen 80 bin Suriyeli'den üçte birinin yüksek okul mezunu olduğu ve nitelikli iş gücü açığını kapatmaya çalışan İsveç'in söz konusu sığınmacılara anında oturum ve çalışma izni vererek sisteme dahil ettiği ifade edildi.

İsveç İş Bulma Kurumu'nun (Arbetsförmenlig) açıkladığı resmi rakamlara göre, İsveç'e sığınmacı olarak gelen Suriyelilerin yüzde 37'si yüksek okul mezunu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Révi

Eger yorum yapiyorsaniz irkcilik ve turkculuk nazariyla bakmayacaksiniz.tarihi gercekleri yazmak insanlik borcudur.Kurtlerin tarihini de bilip oyle yazacaksiniz. Ama tarih boyunca surekli kurtleri inkar ettiginiz icin yorumlarinizda hala Kurtlere ihanet edip onlari yok sayiyorsunuz.Sizin yok saymanizla Kurtler de yok olmuyor.Siz turkler ve araplar irkcilik yaparak butun halklari somurdunuz asimile ettiniz. Ama Kurtler once islamiyet deyip mubarek dinimizin bugunlere gelmesini sagladi ve irkcilik yapmadilar.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş