Okullarda tatil devam edecek mi? Son dakika

Bilim Kurulu bugün okullarda tatili görüşmek üzere toplandı. Peki okullarda tatil devam edecek mi? Milyonlarca öğrenci uzaktan eğitim ile öğretimlerine devam ediyor. Koronavirüs salgını nedeniyle veliler de alınan karardan mutlu. Veliler de öğrenciler gibi 'Okullarda tatil devam edecek mi?' sorusunu sıkça sormaya başladı. Bilim Kurulu Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un da katılımıyla Okullarda tatil devam edecek mi sorusuna yanıt verecek. Peki okullarda tatil uzayacak mı? İşte detaylar...

2020-03-25 15:25:55

Bilim Kurulu bugün okullarda tatili görüşmek üzere toplandı. Peki okullarda tatil devam edecek mi? Milyonlarca öğrenci uzaktan eğitim ile öğretimlerine devam ediyor. Koronavirüs salgını nedeniyle veliler de alınan karardan mutlu. Veliler de öğrenciler gibi "Okullarda tatil devam edecek mi?" sorusunu sıkça sormaya başladı. Bilim Kurulu Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un da katılımıyla Okullarda tatil devam edecek mi sorusuna yanıt verecek. Peki okullarda tatil uzayacak mı? İşte detaylar...

OKULLARDA TATİL DEVAM EDECEK Mİ?

Milyonlarca kişinin gözü bu akşam bilim kurulunun vereceği 'tatil' kararında. Peki okullarda tatil devam edecek mi? Bugün okulların tatilinin uzatılıp uzatılmayacağı belli oalcak. Kritik toplantıya Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk öncülük edecek.13.30'da başlayacak toplantının ardından Sağlık Bakanı ve Milli Eğitim Bakanı, ortak bir basın açıklaması gerçekleştirecek.

KARARI BİLİM KURULU VERECEK

Okulların tatil edilip edilmemesinde karar bilim kurulunda. Bakan Selçuk tatili uzatmak istediklerini söylerken, Cumhurbaşkanı Erdoğan kararı Bilim Kurulu'nun vermesi gerektiğini vurgulamıştı: “Ben Bilim Kurulunun tavsiyesini çok önemsiyorum...”

SELVİ KÖŞESİNDE "TATİL UZATILDI" DEMİŞTİ

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü yazısında Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Koronavirüs Bilim Kurulu üyeleriyle görüştüğünü belirterek okul tatillerinin uzatılacağını söyledi.

Selvi'nin yazısının ilgili kısmı şu şekilde: "Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşmesinde Bilim Kurulu ile görüşüp okulların tatilinin uzatılmasını istediklerini söyledi. Erdoğan da 'Bilim Kurulu, ‘Uzatılmasında fayda var' diyorsa uzatılsın' dedi. Cumhurbaşkanı kararı Bilim Kurulu'na bırakmıştı. Bilim Kurulu bugün Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'la toplanacak. Gündemde okulların tatilinin uzatılması var. Hem bakanlıkla, hem Bilim Kurulu üyeleriyle görüştüm. Okulların tatili uzuyor. Bu kesin. Belli olmayan tek şey, ikinci bir emre kadar mı uzayacak, yoksa bir hafta süreyle mi uzatılacak? Bu da Bilim Kurulu ile toplantıdan sonra netleşecek."

 

YORUMLAR (0)