SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFADÜNYAGÜNDEMPOLİTİKAEKONOMİÇEVİRİGEZİSPORSAĞLIKTEKNOLOJİKÜLTÜRYAŞAMEMLAKFOTOVİDEOEN

Öğretmenlere nöbet ücreti verilecek mi? Ek ders ödenecek mi?

Öğretmenlere nöbet ücreti verilecek mi? Okulların tatil edilmesiyle milyonlarca öğretmen de ek derslerin durumunu merak etmeye başladı. Öğretmenler ek ders ücreti ödenecek mi sorusuna Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 81 ile gönderdiği genelge ile yanıt verdi. Peki öğretmenlere nöbet ücreti verilecek mi? Genelgede nöbet ücretleri ile ilgili de ayrı bir bölüm bulunuyor. Nöbet ücretlerinin ödenmeyeceği belirtiliyor.

Öğretmenlere nöbet ücreti verilecek mi? Ek ders ödenecek mi?
28.3.2020 18:38:20

Okulların tatil edilmesiyle milyonlarca öğretmen de ek derslerin durumunu merak etmeye başladı. Öğretmenler ek ders ücreti ödenecek mi sorusuna Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 81 ile gönderdiği genelge ile yanıt verdi. Peki öğretmenlere nöbet ücreti verilecek mi? Genelgede nöbet ücretleri ile ilgili de ayrı bir bölüm bulunuyor. Nöbet ücretlerinin ödenmeyeceği belirtiliyor. 

Öğretmenlere ek ders ücreti ödenecek mi?

Milli Eğitim Bakanlığı(MEB), bakan Ziya Selçuk imzalı genelgeyi 81 il valiliğine gönderdi. Genelgeye göre, öğretmenler ve idareciler 30 Nisan 2020 tarihine kadar idari izinli sayılacak. Bu süreçte okul idarecileri dönüşümlü olarak okula gidecek. Öte yandan öğretmenlerin ek ders ücretinde(hafta sonları hariç) herhangi bir kesinti yapılmayarak ek ders ücretleri ödenecek.

Öğretmenlere nöbet ücreti verilecek mi? 

Milyonlarca öğretmen nöbet ücretleri de ödencek mi diye soruyor. Genelgede nöbet ücretleriyle ilgili bir bölüm bulunuyor. Nöbet ücretlerinin ödenmeyeceği genelge ile bir kez daha belirtildi.

İşte genelgenin o bölümü:

nöbet_ücreti_ödenecek_mi

Ücretli öğretmenlerin maaşı ödenecek mi?

Bakan Selçuk, ücretli öğretmenlerin ek ders ücretleri ile ilgili şu açıklamaları yaptı: ''Konuyla ilgili mevzuat açık. Aktif olarak girdikleri dersler için ücret ödemesi yapılabiliyor. Fakat telafi eğitimlerinde derslere girmeleri söz konusu olacak. Çalışmalar devam ediyor."

İŞTE O GENELGE

ek_ders_nöbet_ücreti_genelge

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR