DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Öğrencilere 600 ton üzüm

BÜGEM Genel Müdür Yardımcısı Ümit Bayram Kutlu, Okul Üzümü programı kapsamında öğrencilere 600 ton kuru üzüm dağıtılacağını söyledi.

30.05.2015 03:58:17

Ajansların haberine göre; Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Ümit Bayram Kutlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı koornidatörlüğünde, Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlığı'nın ortaklaşa hazırladıkları Okul Üzümü programıyla, 6 milyon öğrenciye 24 milyon paketten oluşan 600 ton kuru üzüm dağıtımının başladığını söyledi.

Genel Müdür Yardımcısı Ümit Bayram Kutlu, Okul Üzümü Programı'nın 26 Mayıs'ta Saray ilkokulunda düzenlenen tanıtım töreniyle başladığını ve 2014-2015 eğitim ve öğretim yılının 2'inci döneminde olmak üzere yurt çapında 31.367 okulda anaokulları dahil uygulama sınıfı ve temel eğitim birinci kademede öğrenim gören 6 milyon öğrenciye kuru üzüm dağıtımının başladığını söyledi.

KARAR BAKANLAR KURULU'NDAN

Bakanlar Kurulu'nda alınan kararla birlikte Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın koordinatörlüğünde çalışmalara başladıklarını ve Okul Sağlığı Bilim Kurulu'nun tavsiyesiyle çocukların sağlıklı beslenme alışkanlıklarını kazanmaları için ara öğün olarak 25 gramlık kuru üzüm paketlerinin hazırlandığını söyleyen Kutlu, paketlerin TARİŞ Üzüm Tarım Satış Kooperatifleri Birliği'nin tesislerinde hazırlatıldığını kaydetti. Ürünların doğal olarak kurutulduğunu, kükürdioksit içermediğini ve besin öğeleri analizlerinin yapıldığını anlatan Kutlu, haftada 2 gün olmak üzere 4 kez kuru üzüm verileceğini söyledi.

REKLAM FİLMİ RAFADAN TAYFA'DAN

Tanıtım toplantısı öncesi, özellikle hedef kitleye uygun kamu spotu hazırlandığını ve çocukların çok sevdiği Rafadan Tayfa karakterlerinin kamu spotunda yer aldığını söyleyen Kutlu, bu amaçla bir de okuluzumu.com adlı bir web sitesinin açıldığını kaydetti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Misafir

Liselere dagitiliyor mu?

Görüş Bildir Bizimle Paylaş