DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Öğrencilerden kira protestosu

Süleyman Demirel Üniversitesinde öğrenim gören bir grup öğrenci, şehirdeki apart ve evler için yüksek kira istendiğini öne sürerek, durumu protesto etti.

7 Yıl Önce
2015-05-30 19:52:54

Anadolu Ajansı'nın haberine göre; Kaymakkapı Meydanı'nda toplanan, "Aileye 5, öğrenciye 15", "Kira ödeyip ev sahibi ediyoruz" yazılı pankartlar taşıyan yaklaşık 300 kişilik grup, "Isparta uyuma, öğrencine sahip çık", "Yolunacak kaz değiliz" sloganları attı. 

Grup adına basın açıklamasını okuyan Halil İbrahim Pişkin, 45 metrekarelik aparta bin lira, 80 metrekarelik sobalı eve 700 lira isteyen ev ve apart sahiplerine tepki göstermek amacıyla eylem düzenlediklerini söyledi.

Apart ve ev sahiplerinin, yaz aylarında oturmadıkları halde kendilerinden kira istediklerini, vergi ödememek için de bunu elden aldıklarını anlatan Pişkin, bu zulme son verilmesi gerektiğine işaret etti. 

Öğrencilerin bu ülkenin gelir kapısı değil, geleceği olduğunu vurgulayan Pişkin, "Lütfen apartları yatırım aracı görmeyin. Süleyman Demirel Üniversitesinde okuyoruz ama Süleyman Demirel'in akrabası değiliz. Bu yaptığınıza derhal son verin" ifadesini kullandı. 

Açıklamanın ardından slogan atarak Cengiz Topel Caddesi'ne yürüyen öğrenciler, polisin uyarısı üzerine eylemi sonlandırdı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

mantık

Makale iyi niyetle ele alınmış ama daha dikkatli bir dille ele alınabilirdi. Meselenin özü kişilerin kendi özelinde sapkın dahi olsa farklı eğilimlerinin olması ayrı bir şey: bunu müslüman bir ülkede emperyalizmin kültürel saldırısına malzeme olarak kullanmak ayrı bir şey

Görüş Bildir Bizimle Paylaş