DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Obama'ya gazete ilanıyla seslendiler

Anadolu Ajansı'nın haberine göre; bir grup uluslararası aktivist ABD Başkanı Obama'ya New York Times'a verdikleri ilanla seslendi. İlanda Obama'dan Suriye'de uçuşa yasak bölge ilan etmesi istendi.

19.06.2015 02:17:34

ABD'de gazete ilanları yoluyla, ABD Başkanı Barack Obama'ya Suriye'de "uçuşa yasak bölge için" çağrıda bulunarak, "Başkan Obama neyi bekliyorsun" diye soruldu.

Uluslararası eylem topluluğu Avaaz.org, New York Times'ta yayınlattığı tam sayfa ilanda, Obama'ya, Suriye halkına "güvenli bölge" için "uçuşa yasak bölge" çağrısında bulundu.

İlanda Suriye'de çekilmiş, Anadolu Ajansı (Anadolu Agency) imzalı rejimin kimyasal saldırısından kurtulmuş bir çocuğun yer aldığı fotoğraf kullanıldı.

Başlığında  "Başkan Obama neyi bekliyorsun" ifadesinin kullanıldığı ilanda, şu ifadelere yer verildi:

"Kapana kısılmış ve kimyasal saldırı altındaki Suriyelilerin yardım için umutuz. Amerikalıların çoğunluğu, hayatların kurtarılması için, uçuşa yasak bölge ilan edilmesini destekliyor ve dünya genelinde bir milyon 93 bin 775 kişi eylem çağrısında bulunuyor."

Avaaz, Avaaz.org internet adresiyle 194 ülkede 41 milyonu aşan dünya genelinden üyenin katılımıyla uluslararası sorunlara karşı küresel  eylemlerde bulunan bir kampanya topluluğu olarak biliniyor.

Öte yandan Başkent Washington'da, Suriye Amerikan Tıp Topluluğu (SAMS) üyesi doktorlar, Esed rejiminin sistemli bir şekilde zehirli klor gazı kullandığını gösteren belgeleri Kongre'ye sunarken, New York'ta da 71 ülkenin desteğini alan Belçika, Lüksemburg ve Hollanda'nın BM Daimi Temsilcileri, BM Genel Sekreteri, BM Güvenlik Konseyi Başkanı ve BM Genel Kurulu Başkanı'na, mektup göndererek rejimin varil bombası kullanmasının engellenmesini istedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

tuncay

salomon ismindeki vatandaş!.putin denen gavur islam lideri gibi konuşuyorsun. 'salomon' olduğun için mi?

Görüş Bildir Bizimle Paylaş