DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İSTANBUL

20:12:00

İftar vakti

BURSA

20:10

04:11
20:10
SAHUR
İFTAR

ANKARA

19:55

03:57
19:55
SAHUR
İFTAR

SİVAS

19:38

03:41
19:38
SAHUR
İFTAR

ERZURUM

19:21

03:24
19:21
SAHUR
İFTAR

HAKKARİ

19:06

03:24
19:06
SAHUR
İFTAR

İSTANBUL

20:12:00

İftar vakti

ANKARA

19:55

03:57
SAHUR
19:55
İFTAR

ERZURUM

19:21

03:24
SAHUR
19:21
İFTAR

Obama, Erdoğan ve Fidan'a ne dedi?

ABD Devlet Başkanı Obama'nın Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Fidan ile yaptığı görüşmeyle ilgili yeni iddialar ortaya atıldı...

31.05.2016 01:34:52

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MİT Müşteşarı Hakan Fidan'ın ABD Devlet Başkanı Barack Obama ile yaptığı 'kırmızı oda' görüşmesiyle ilgili yeni ayrıntılar ortaya atıldı. Obama'nın Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Hakan Fidan'ı uyardığı iddia edildi.

ODATV.com'da yer alan habere göre; ABD Başkanı Barack Obama'nın, Erdoğan ve Fidan'la yaptığı görüşmede "ne yaptığınızı biliyoruz bir daha yapmayın bunu" dediği öğrenildi. Obama'nın Fidan'ı "özellikle gözümüz artık senin üstünde" diye uyardığı belirtildi.

Reza Zarrab'ın ABD'de tutuklanmasının ardından başlayan davada oldukça çarpıcı detaylar ortaya çıkmaya başladı.

Haberdar'dan İlhan Tanır'ın haberine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Mayıs 2013'de Beyaz Saray'a yaptığı ziyaretin detayları dava dosyası ile ortaya çıktı.

İddiaya göre o toplantıda Obama, Erdoğan ve Fidan'a "ne yaptığınızı biliyoruz bir daha yapmayın bunu" dedi.

İlhan Tanır "Kırmızı Oda" görüşmesini şöyle aktardı:

2013'ÜN KIRMIZI ODA GÖRÜŞMESİ

Ayrıca o unutulmayan kırmızı oda görüşmesini hatırlatmakta yarar var.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Mayıs 2013'de yaptığı Beyaz Saray ziyaretinde, yanında MIT müsteşarı Hakan Fidan ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile Obama'nın 'kırmızı odasında' bir akşam yemeği yemişti.

O görüşmede bilindiği gibi zamanın MIT müsteşarı Hakan Fidan Erdoğan'ın hemen solunda oturmuştu. O görüşmenin yeni detayları Zarrab davası nedeniyle gün ışığına çıktı.

Görüşmeden bilgisi olan kaynaklara göre o toplantıda Obama, Erdoğan ve Fidan'a "ne yaptığınızı biliyoruz bir daha yapmayın bunu" şeklinde uyardı. Konu, her iki tarafça da anlaşıldı.

O toplantının bir başka yerinde ise Başkan Obama'nın doğrudan Fidan'a dönerek, ona"özellikle gözümüz artık senin üstünde" diyerek açık bir uyarının, yine bugün Zarrab nedeniyle odaklandığımız illegal faaliyetlere dikkat çektiği öğrenildi.

O uyarıya Türk tarafı ve Fidan tarafından uyulmadığı düşüncesi bazı Amerikan kurumları çevrelerinde şimdilerde çok hakim. Şimdi cezası mı kesiliyor diye düşünmek de bize kalıyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Tarik

Ellerinden geleni artlarina komasinlar.Bunlar bicagi almis ellerine bizi kesmeye gelmisler sakin kipirdanmayin ha ,kipirdanmayinki sizi rahat yorulmadan keselim diyorlar. Bunlarin mantigi bu ama gecmisler ola kansa kan cansa can.yok oyle kolay kazancyolu bundan sonra. zaten ne savasacak cesaretiniz var ne de insan gucunuz kurumus gitmissiniz! Bunun icin muslumani muslumana kirdirma politikasini tatbik ediyorsunuz.Simdi gorecez bundan sonra sizin basiniza neler gelecegini, malum super manyak Trump'i baskan yapiyorlar bence bu amerika icin sonun baslangici tarih bu olayi boyle kaydedecek.

Ahmet alim

Peki Erdoğan Obamaya ne dedi...bunu neden açıklamıyorsunuz?..ısıs ve ypg üzerine söylediklerini...arka planda Iraktaki usa-İran işbirliğini???efendim..?!

Görüş Bildir Bizimle Paylaş
İHH Ramazan