DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

O üniversiteye yalnızca 3 öğrenci kayıt yaptırdı

Sinop Üniversitesi Su Ürünler Fakültesi geçen seneki öğrenci sayısını 3'e katladı. Geçen sene 1 öğrencinin kayıt yaptırdığı fakülteye bu sene 3 öğrenci kaydoldu.

5 Yıl Önce
2016-08-22 19:39:36

Sinop Üniversitesi Su Ürünler Fakültesi geçen seneki öğrenci sayısını 3'e katladı. Geçen sene 1 öğrencinin kayıt yaptırdığı fakülteye bu sene 3 öğrencinin kaydı alındı. 

BURS TEŞVİKİ İLE 3 KAYIT YAPILDI

Sinop Üniversitesi (SÜ) Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, 2016 – 2017 akademik yılında büyük bir talep ile karşılaşan üniversitenin 8 fakülte, 3 yüksekokul, 5 meslek yüksekokulu, 2 enstitü ve akademik, idari kadrosu ile 10 bin 675 öğrenciye ulaştığını söyledi. Prof. Dr. Dalgın, Türkiye'nin dört bir yanından e-kayıt üzerinden öğrencilerin üniversite kayıt işlemlerini tamamladıklarını belirterek, "Üniversitemiz öğrenci sayısının, ÖSYM'nin ön gördüğü tarihlerde yapılacak olan ek kontenjan başvurularıyla birlikte daha da artması bekleniyor. Su Ürünleri Fakültesi öğrenci sayımızda bu sene arttı. Geçen dönem 1 öğrencinin kayıt yaptırdığı bölümümüze bu sene yüzde 10 burs teşvikiyle 11 kontenjanlı sınıfa 3 öğrencimiz kayıt yaptırdı" dedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş