O ilde ‘kaos’ pankartı

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun bugün Diyarbakır’da yapacağı mitingle ilgili hazırlıklar tamamlanırken bazı caddelere asılan pankartlar dikkat çekiyor.

31.05.2015 15:16:39

Ajansların haberine göre, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Diyarbakır'da bugün yapacağı miting öncesi şehrin özellikle polis tarafından trafiğe kapatılan caddelere ‘MHP+HDP+CHP=KAOS' yazan pankartlar asıldı. Aynı pankartın trafik ve vatandaş yoğunluğunun olduğu farklı yerlere asılmak istendiği ancak tepkiler üzerine bundan vazgeçildiği öğrenildi.

Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesi valilik binası çevresinde bulunan İnaloğlu, İstasyon ve Gökalp Caddelerine çok sayıda pankart asıldı. AKP Yenişehir İl Başkanlığı'nın da bulunduğu İnaloğlu Caddesi'ne ise üzerinde Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun fotoğrafının bulunduğu ‘MHP+HDP+CHP=KAOS' pankartları asıldı.

Pankartın asıldığı caddelerin dün akşamdan beri Diyarbakır Emniyeti tarafından trafiğe kapatıldığı ve vatandaşların geçmesine izin verilmediği öğrenildi. AKP yöneticilerinin aynı pankartı şehrin farklı bölgelerine de asmak istediği ancak tepkiler üzerine bundan vazgeçtikleri öğrenildi. Bunun üzerinde kaos yazılı pankartları  ‘güvenliğin' sağlandığı caddeye asıldı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Hasan zeynep

Müezzin salâya başlayınca ağzındaki son lokmayı yutar ve yiyip içmeyi keserdi.Sonra sabah namazını kılmak için müezzinin ezan sesini bekler, ezan okununca da sabah namazını kılardı.Bunda bir sıkıntı yoktu.  Fakat ne olduysa ve niçin lüzum görüldüyse, Diyanet tarafından müezzinlerin sahurda salâ okumaları yasaklandı. O yasaktan beri sadece sabah ezanı okunuyor. Böyle olunca, ya birçok kimsenin sabah namazı olmuyor veya birçok kimsenin orucu olmuyor.