DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

O ekrana çıktığında dünyada kriz çıkıyor! Kuzey Kore'nin 'pink lady'si

Kuzey Kore devlet televizyonu olan Kore Merkez Televizyonu'nun (KCTV) 74 yaşında sunucusu Ri uluslararası arenada ülkesinin yüzü haline geldi. Ri, Kim Jong Un'un nükleer füze denemelerini gülümseyerek sunmasıyla tanınıyor...

5 Yıl Önce
2017-09-05 13:37:46

Kuzey Kore televizyonu KCTV'nin 74 yaşındaki 'pink lady' yani 'pembe leydi' lakaplı sunucusu Ri Chun-hee, pazar günü ekrana çıkarak Kuzey Kore'nin füze denemesini haber verdiğinde herkes dünyanın büyük bir krizinin eşiğinde olduğunu 'tahmin ediyordu.'

Ri, pazar günü, heyecanlı sesi ve gülümseyen yüz ifadesiyle geleneksel pembe-siyah kıyafetleri içinde ABD'nin Nagasaki'ye attığı hidrojen bombasından 5 kat güçlü bir bombanın 'mükemmel bir başarıyla' denendiği haberini verdi.

Rİ GERÇEKTE KİM?

Japon işgali sırasında, Kore'nin Gangwon bölgesinde yoksul bir ailede dünyaya gelen Ri, kariyeri boyunca arkadşlarının aniden görevden alınmasına ya da işten atılmasına tanık oldu.

Sputnik'in aktardığına göre Ri, Kuzey Kore İşçi Partisi'nin sesi olmadan önce Pyongyang Üniversitesi'nde tiyatro ve film eğitimi aldı. İlk defa 1971 yılında KCTV'ye çıkan Ri, 3 yıl içinde hızla yükselerek kanalın baş sunucusu oldu ve dramatik ve abartılı kendine özgü tarzıyla Kim ailesinin hayranlığını kazandı.

1994 yılında, 'ulusun babası' olarak anılan Kuzey Kore lideri Kim Il-sung'in ölümünü sunarken gözyaşlarına boğulan Ri, 1 yıl sonra Kuzey Kore'nin halihazırdaki liderinin babası Kim Jong-il'in vefatını bildirirken yine ağlıyordu.

  .

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş