DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Nutellaya boykot çağrısı

Fransa Çevre Bakanı Royal, üretiminde palmiye yağı kullanıldığından dolayı ormanların yok edilmesinin önüne geçmek için nutellaya boykot çağrısı yaptı.

18.06.2015 10:12:42

Fransa Çevre Bakanı Segolene Royal, 'Nutella' marka krem çikolatanın imalatında palmiye yağı kullanıldığını belirterek, bu markanın boykot edilmesi için çağrıda bulundu. 'Canal Plus' isimli televizyona konuşan Royal, palmiye yağı üretmek için geniş orman alanlarının yokedildiğini söyledi.

Fransa Devlet Başkanı François Hollande'ın ayrıldığı eşi Royal, Nutella üreticisi Ferrero isimli şirkete seslenerek, başka hammadde bulmalarını taleb etti.

Ferrero'dan yapılan açıklamada Royal'ın ifadeleri üzerinde durulmadı, ancak çevreye zarar verme konusunun şirket tarafından ciddiye alındığı belirtildi. Açıklamada, palmiye yağı üretiminde kanunlara uygun hareket edildiği ve çevreye zarar vermemek için gayret gösterildiği ifade edildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

isa gülli

engelli diye millet vekili olması lazım ne kadar saçma bir düşünce.engllliği kullanma denir buna .bence çünki engelsiz insanlarla eşittir siyasi konuda.bence

Görüş Bildir Bizimle Paylaş