DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Nusret Cephesi PYD’ye savaş ilan etti

Geçtiğimiz günlerde Halep’in Şeyh Meksud bölgesinde bir kadının PYD milisleri tarafından başörtüsü açılarak taciz edildiği iddia edilmişti.

7 Yıl Önce
2015-05-29 20:17:55

TİMETURK HABER MERKEZİ - Bunun üzerine Nusret Cephesi; söz konusu şahısların kendilerine verilmesini talep ederek PYD'ye 48 saat süre vermişti. Bugün öğle saatlerinde verilen sürenin dolmasına rağmen PYD, talep edilen şahısları iade etmedi. Bunun üzerine Nusret Cephesi sert bir bildiri yayınlayarak PYD'ye savaş ilan etti.

İşte o bildiri:

Hamd, âlemlerin Rabbi olan Allah'a mahsustur. Salat ve selam, O'nun sevgili Rasulüne, pak ehli beytine ve kıyamete kadar yolunu sürdürenlerin üzerine olsun.

Halep'in Şeyh Meksud semtinde, PYD milisleri orada yaşayan halkın Ezan okumasına ve başörtüsü takmasına müsaade etmiyor. Aynı zamanda Nusayrilere yardım ederek aleyhimize çalışıyorlar.  Bu yüzden Nusret Cephesi diğer İslami yapılarla beraber Şeyh Maksud bölgesinde Müslümanlara zulmedenlerin cürümlerini durdurmak için savaşmaya hazırlandığını duyurur. Bilinmesi lazım ki, Nusret Cephesi onları yıldırmaktan ve bu düşmanlıklarına son verdirmekten geri durmayacaktır.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

AHMET DEMİR

ah kürt kardeşim hala bu örgütün derdinin din olduğunu anlamadın mı?

Zeydullah Tetwaniy

Allah nusret cephesine yardim etsin islamin izzetini yuveltmeyi pkk nin pyd nin kokunu kazirlar insallah.Allahuekber

ali çiçek

Allah ekber. .. kafir pkk nın sonu yakınde.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş