DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Nusret Cephesi liderinin fotoğrafı sızdı'

Suriye'nin etkin gruplarından Nusret Cephesi lideri Ebu Muhammed Colani'ye ait olduğu iddia edilen bir fotoğraf, bu gece Al Jazeera'da yayınlanacak röportajı öncesi sızdırıldı.

27.05.2015 19:53:55

TİMETÜRK | HABER MERKEZİ

ABD'li gazeteci Zaid Benjamin'in mikro blog sitesi Twitter hesabında, El Kaide'nin Suriye kolu Nusret Cephesi liderine ait olduğu öne sürülen bir fotoğrafı yayınladı. Nusret Cephesi liderinin bu akşam yayınlanacak röportajında ilk kez görüntü vereceği öne sürülmüş ancak bu iddia doğrulanmamıştı.

Nusret Cephesi lideri Ebu Muhammed Colani, daha önce sadece ses kaydı yayınlamış ve basına hiç bir görüntüsü sızdırılmamıştı. Colani'nin gençlik yıllarına ait olduğu öne sürülen bir fotoğraf internette yayınlansa da söz konusu fotoğrafın bir başka Nusret Cephesi liderine ait olduğu dile getirilmişti.

Ebu Muhammed Colani, Suriyeli ve uzun süre Irak'ta ABD güçlerine savaştıktan sonra Suriye savaşının başlamasıyla ülkesine döndü. Nusret Cephesi'ni Suriye'de kurmakla görevlendirilen Colani, doğrudan El Kaide'nin merkezine bağlı ve bir süredir tartışma konusu olan bu bağlılık resmi olarak 2013 yılında duyuruldu. 

Colani'ye ait olduğu öne sürülen fotoğrafın sızmasının ardından bu gece yayınlanacak röportajda yer alacak mesajlar merak konusu oldu. Colani'nin IŞİD başta olmak üzere uzun süredir merak edilen pek çok konuda açıklamalar yapacağı ve Nusret Cephesi'nin El Kaide'den ayrılacağı iddialarının da yalanlanacağı belirtiliyor.

Ebu Muhammed Colani'in Al Jazeera'ya verdiği röportaj bu gece saat 22:00'de yayınlanacak.

İŞTE EBU MUHAMMED COLANİ'YE AİT OLDUĞU ÖNE SÜRÜLEN O FOTOĞRAF!

CGBmNd6UEAA8dRh

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Ebu Aksa

Cevlani yada Colani diye yazsanız google'a zaten çıkar. Bir kamyon fitne kusan video kaydı var youtube'da. Zaten açık hedef..

murat

Akıl vermek gibi olacak ama gerçekten de size akıl vereyim.yahu sahra nedir bilir misiniz;sahra bir çöldür,yada çöl bir sahradır.sahraya ya da çöle düşen bir bardak su Hatta bir damla su için yalan söylemez mi?sööölerrrrr.yahu ankara bunlar yalan söylüyor bak adım gibi eminim,bak hem adım hem de eminim.yav Allah rızası için gel bizi üzme,gel bu oyunlara kanma.Artı kafayı yedik yahu bak bunca insan bu topraklarda din kardeşlerinin ecdat yadigarı Türkmen kardeşlerinin akıbetini merak ediyor.yav ankara Allah için şu mübarek ayda şu maZlumlara yardım elini uzat,şeytanların oyununa gelme,

Osman Türk

Değerli kardeşlerim, bu insanların resmini sızdırmak bu insanları hedef göstermekten başka bir şey değildir. Kim Allah rızası için müslümanın hakkını savunuyorsa, onu ABD hedef gösteriyor.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş