Nusret Cephesi liderinden kritik mesajlar!

Suriye’de Esed rejimina karşı savaşan gruplardan Nusret Cephesi lideri Ebu Muhammed Colani’nin bu akşam El Cezire Arapça’da yayınlanacak olan röportajına dair bilgiler sızdırıldı.

27.05.2015 13:03:48

TİMETURK | HABER MERKEZİ

Nusret Cephesi lideri Ebu Muhammed Fatih el Colani ile yapılan röportajın İdlib'te gerçekleştirildiğini, bu akşamki yayında kendisini uzun süredir gizleyen Culani'nin yüzünün fotoğraflarla gösterileceği de iddia ediliyor.

ABD biliyordu

Röportajın gerçekleşmesi için Dr. Ahmed Zeydan'ın aracılık ettiği ve röportajın yapılacağından haberdar olan ABD istihbaratının İdlib ve Halep'teki Nusret Cephesi karargahlarını bu nedenle bombaladığı da sızan haberler arasında.

Karar vermedi

Bu akşam yayınlanacak olan röportajda son dönemde dünya medyasında adından çokca söz edilen Zahran Alluş ile ilgili açıklamalar yapacağı söylenilen Colani'nin yüzünün gösterilmesi ile ilgili kararı henüz vermediği de aktarıldı.

El Kaide açıklaması

Culani'nin bu röporajda son dönemde ortaya çıkan Nusret Cephesi El Kaide'den ayrılma tartışmalarına son veren bir açıklama yapması bekleniyor. Sızan bilgilere göre Colani bu konuyu kesin bir dille yalanlayacak.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

H. Kübra

'Günahkârlara: Sizi şu yakıcı ateşe sokan nedir? diye uzaktan uzağa sorarlar. Onlar şöyle cevap verirler: 'Biz namaz kılanlardan değildik, yoksulu doyurmuyorduk,(bâtıla) dalanlarla birlikte dalıyorduk,ceza gününü de yalan sayıyorduk,sonunda bize ölüm geldi çattı.' Artık şefaatçilerin şefaati onlara fayda vermez.' Müddessir sûresi 40-48. ayetlerNamaz kılmamanın cezası varmıymış mesela sapık hoca??