DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Nusra komutanının çürümeyen bedeni şaşırttı

BD destekli Hazm grubu tarafından vurulan Nusret Cephesi emirlerinden Şeyh Ebu İsa el Tabka'nın cansız bedenine aylar sonra ulaşıldı...

7 Yıl Önce
2015-05-12 05:08:46

ABD'nin Suriye'de düzenlediği hava saldırıları sonucu vurulan Nusret Cephesi komutanlarından Şeyh Ebu İsa el Tabka'nın naaşı aylar sonra bulundu. Ele geçirilen Hazm Üssü'nde bulunan cesedin çürümemesi dikkat çekti.

IslahHaber'de yer alan bilgiye göre; Geçen yıl Ocak ayında ABD destekli kurulan ve ılımlı olarak nitelendirilen Hazm Hareketi, Şubay ayında Nusret Cephesi ile yaşadığı sorunlar sonrası ana üssü ve çevresini düzenlenen operasyon sonrası Nusret Cephesine kaptırmıştı.

ABD'nin Suriye'de silahlandırdığı ve eğittiği muhalif grup olan Hazm Hareketi ile El Kaide'ye bağlı Nusret Cephesi arasında bir süredir devam eden anlaşmazlıklar sonrası Nusret Cephesi Şubat ayının sonunda Hazö grubuna saldırı yapmış ve Hazm grubu tamamen bölgeden çıkartılmıştı.

Nusret Cephesi'nin Hazm Hareketi'nin üslerini ele geçirmesinin ardından, Hazm Hareketi bir açıklama yayınlayarak kendilerini fesh ettiklerini ve Şam Cephesine katıldıklarını bildirmişti.

Hazm grubu tarafından kaçırıldığı ileri sürülen Nusret Cephesi emiri Ebu İsa'nın cesedi ise aylar sonra Hazm'ın eski üsü Fevc 46'da Nusret Cephesi tarafından bulundu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş