Nuri Bilge Ceylan’ın Yeni Filmi Kuru Otlar Üstüne, 2022’de

En son Ahlat Ağacı filmine imza atan Nuri Bilge Ceylan’ın beklenen yeni filmi Kuru Otlar Üstüne, 2022’de seyircisiyle buluşacak.

25.09.2020 16:17:24

En son Ahlat Ağacı filmine imza atan Nuri Bilge Ceylan'ın beklenen yeni filmi Kuru Otlar Üstüne, 2022'de seyircisiyle buluşacak.

Kış Uykusu filmiyle Altın Palmiye kazanan, son olarak yine Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye için yarışan Ahlat Ağacı filmine imza atan usta yönetmen Nuri Bilge Ceylan, yeni bir filmle sinemalara dönmeye hazırlanıyor.

Nuri Bilge Ceylan'ın Kuru Otlar Üstüne adını taşıyan yeni bir film üzerinde çalıştığı bu yılın başında ortaya çıkmış, film, 12 Punto TRT Senaryo Günleri'nde bu yıl itibariyle her yıl Türkiye sinemasının ustalarından birine verilecek “Ustaya Saygı TRT Ortak Yapım Ödülü”ne layık görülen ilk yapım olmuştu.

Daha sonra 2020-2 Sayılı Sinema Destekleme Kurulu Kararı'yla Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan 2 milyon TL yapım desteği alan Kuru Otlar Üstüne'nin ne zaman hayata geçirileceği merak konusu olmaya devam ederken, filmin çıkış tarihiyle ilgili önemli bir bilgi gün yüzüne çıktı.

Avrupa sineması konusunda güvenilir kaynaklardan biri olan Ioncinema tarafından paylaşılan bilgilere göre, Nuri Bilge Ceylan'ın heyecanla beklenen yeni filmi 2022 yılında izleyici karşısına çıkacak. Görünen o ki Kış Uykusu ile Ahlat Ağacı arasında dört yıl ara veren Ceylan, yine dört yıllık bir aranın ardından sinemalara dönecek.

Filmin tam olarak ne zaman izleyici ile buluşacağına dair net bir bilgi bulunmuyor. Ancak 2006 yapımı İklimler'den beri her filminin dünya prömiyerini Cannes Film Festivali'nde yapan Ceylan'ın yeni filmini de ilk olarak Cannes'da sinemaseverlerin beğenisine sunacağını tahmin etmek güç değil.

Eiw0tyhWAAIWXvk

Geçtiğimiz yılın sonunda Nuri Bilge Ceylan; İklimler, Bir Zamanlar Anadolu'da ve Kış Uykusu filmlerinde birlikte çalıştığı yapımcı Zeynep Atakan‘la yollarını ayırmış, ikili yıllar süren ortaklıklarını noktalamıştı. Nuri Bilge Ceylan'ın bu ayrılık kararının ardından hayata geçireceği ilk film olan Kuru Otlar Üstüne ile nasıl bir etki yaratacağını bekleyip göreceğiz.

Kaynak: IONCINEMA

YORUMLAR (0)