DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Nur Talebeleri 7 Haziran oyunu açıkladı

Yeni Asya Gazetesi’nden ayrılan Risale-i Nur Talebeleri ve bağımsız Nurcu gruplardan oluşan “Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgeleri Risale-i Nur Talebeleri Platformu” yaptığı iştişare toplantıları sonucunda 7 Haziran seçimlerinde AK Parti’ye destek verme kararı aldı.

28.05.2015 17:19:34

Güneydoğu ve "Doğu Anadolu Bölgeleri Risale-i Nur Talebeleri Platformu" bugün kamuoyu ile paylaştığı açıklamadan bazı başlıklar:

BU KARARIMIZDA BEDİÜZZAMAN'I REHBER EDİNDİK

Türkiye Cumhuriyeti tarihinde görülmemiş bir tarzda, kamuoyunda temsil ettikleri ideolojileri ve görüntüleri zahiren çok farklı olmasına rağmen, gerek dahilde ve gerekse hariçte bu kadar şer odaklarının can-ciğer ittihadı ve ittifakı içerisinde son derece hayati öneme sahip bir genel seçime doğru gidiyoruz. Mevcut siyasi durum nazar-ı dikkate alınmadan yapılacak olan her bir değerlendirme, fevkalade yanlış kararlara varmayı beraberinde getirecektir. Özellikle Nur Talebelerinin, tercihlerini ortaya koyarken, zaman ve zeminin ilcaatını dikkate almakla beraber, Bediüzzaman'ın bu hususlardaki aydınlatıcı ve rehber olan düsturlarını, bilinçaltı ezberlerden ve önyargılardan uzak, samimi ve halis olarak ortaya koyma zarureti bedihidir.

DİN, VATAN VE MİLLETİN SELAMETİ OYUMUZU AK PARTİ'YE VERECEĞİZ

Önümüzdeki 7 Haziranda yapılacak olan seçimin

1. Bugüne kadar elde edilen -yukarıda sayılan- bütün bu ve bunun gibi birçok müsbet neticelerin korunması,

2. Ehl-i imanın hizmetleri için oluşturulan iklimin sürdürülmesi,

3. Ülkemizin bu hızlı yükseliş trendinin artarak devam etmesi,

4. Mahzun ve mazlum İslam Dünyası'nın yegâne ümitlerinin kırılmaması adına büyük ehemmiyet taşıdığı düşüncesindeyiz.

Bütün bu sonuçları göz önüne getirip, büyük fotoğrafa baktığımızda, Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgeleri Risale-i Nur Talebeleri Platformu olarak; hiçbir şahsi, grup veya cemaat menfaati gözetmeden sadece ve sadece Din, Vatan ve Milletin selameti namına, yapılacak olan 7 Haziran 2015 Genel Seçiminde, Ak Parti'yi destekleyeceğimizi kamuoyuna saygıyla bildiriyoruz.

Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgeleri

Risale-i Nur Talebeleri Platformu

( Diyarbakır - Mardin - Şırnak - Siirt - Batman - Bingöl - Muş - Bitlis – Van – Ağrı, Silvan, Ergani, Çermik, Kulp, Bismil, Hani, Çüngüş, Kocaköy, Eğil, Kızıltepe, Midyat, Nusaybin, Mazıdağı, Cizre, Gevaş, Edremit, İpekyolu, Tuşpa, Çaldıran, Başkale, Gürpınar, Genç)

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Sinan

Zeynep hanım ve diğer yorumcular.. Yeni Asya hiçbir zaman AKP ye oy vermemiştir vermeyecektir. Dikkat ederseniz 'YENİ ASYA DAN AYRILAN TALEBELER' deniyor.

müslüm

Akpartinin yanlışları da olmuştur. Ancak yukarıda sayılan 4 sebep tüm müslüman seçmenin gözönüne alması gereken gerçeklerdir. Bazı yaptıklarına bakıp bunlardan belki nefret edebilirsiniz ancak büyük resme baktığınızda Akparti çok mukaddes ve büyük bir proje yürütüyor İslam dünyası için. Haçlıların oyunlarını bozmak için Akparti

M

Yahu, faydasiz belki ama paralelin birinin yazdigina cevabimizi paralelin ötekisi okusada iyidir.Saidi Nursi siyasete karismayacaklarini söylemis, ama tarafinida belli etmistir. burda böyle bir manevra yapmanin anlami yok, yapanda risali nurlari esir almsi fetullahizm batakligina batmis bir ruhtan baskasida olamaz. fetullahki, gavur basta olunca, ictihad makamidir, günahta islese 1 sevaptir diyen, müslüman basta olunca ona beddua eden adamdir, dikkatinizi çekerim. Bediüzzaman, kendini hapise atanlara dahi beddua etmemistir. kanat meselesi, anlamazsiniz. kafire heybet, mümine rahmet...

Zeyneb

Yıllarca Nurlu Süleyman diye Demirele oy verdiler DYP ANAP yerigeldi verilmemesi gereken partilere oyverdiler Üstad en büyük farz İttihadı İslam'dır derken AB sevdası peşinde koşanları İslam ülkelerine karşı haçlı seferlerini başlatanlarla müttefik olanları zinayı suç olmaktan çıkaranları ancak suç kapsamına almak için 11 yıldır herhangi bir girişimde bulunmayanları faiz dünya gerçeğidir kredi helal hoş olsun deyip faizi meşrulaştıranları biz İslamipartileri sevmiyoruz ve dineksenli bir parti değiliz diyen bir partiyi destekliyorlar öyle mi Bu şerrin ta kendisidir Ne diyelim bu bir tercih

M

Allah sizden razi olsun. bugün tarafsiz kalamazdi kimse artik...

Mustafa

Referansı din vatan millet olana aklın yolu bir tabiki oda AKP.

kerem

Kimse Üstad ve Risale-i Nur adına siyasetle ilgili açıklama yapma bilhassa tarafgirlik adına açıklama yapamaz. Bu apaçık Risle-i Nur ve müellifine İHANETTİR... inşallah dergahı ilahide bunu hesabını vereceksiniz...Böyle güzel bir hareketi bu tür Risale ve Risalenin nazariyesinden uzak açıklamalar ile kirletiyorsunuz ey siyaset ve gücün hırsıyla kirlenmiş güruh...

Görüş Bildir Bizimle Paylaş