SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMSPORÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜREMLAKEĞİTİMFOTOVİDEO

Numan Kurtulmuş gösteri sonrası açıklamalarda bulundu

‘Zamanın Kudüs’ü Kudüs’ün Zamanı’ isimli dramatik sahne gösteresinin öncesinde konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, “Dün Sultan Abdülhamid Han’ın karşısına bir şekilde çıkıp yolunu kesmeye çalışanlar bugün Türkiye’nin lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın önüne çıkıp onun yolunu kesmeye çalışıyorlar” dedi.

Numan Kurtulmuş gösteri sonrası açıklamalarda bulundu
14.2.2018 22:51:46

Cumhurbaşkanlığı himayesinde Kültür ve Turizm Bakanlığının desteğiyle Kudüs Platformu tarafından hazırlanan "Zamanın Kudüs'ü Kudüs'ün Zamanı" adlı dramatik sahne gösterisi seyirciyle buluştu. Kültür ve sanatın dili ile evrensel mesajların verildiği ve 130 devlet tiyatro sanatçısının rol aldığı oyun Haliç Kongre Merkezinde sahnelendi. Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, salona gelerek oyunu izledi.

“FİLİSTİN DAVASINI GÜNDEMİMİZDEN ASLA DÜŞÜRMEYECEĞİZ”

Zamanın Kudüs'ü, Kudüs'ün Zamanı programı kapsamında konuşma yapan Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, “Biz bu vesileyle bir zamanlar Kudüs'ün güzel taraflarını anlatmaya devam edeceğiz. Çünkü, geçmişte yaşanan o güzellikleri inanıyoruz ki gelecekte de beraber yaşayacağız. Filistinli insanlar, Filistin'deki Müslümanlar, Filistin'de bulunan diğer gayrimüslim insanlar tarihte olduğu gibi barış içinde, yan yana yaşama kabiliyetine kavuşacaklar. Sevgili kardeşlerim biz Filistin davasını gündemimizden asla düşürmeyeceğiz” dedi.

“SULTAN ABDÜLHAMİD'İN YOLUNA ÇIKANLAR, BUGÜN RECEP TAYYİP ERDOĞAN'IN ÖNÜNE ÇIKIP YOLUNU KESMEYE ÇALIŞIYORLAR”

Türkiye Cumhuriyeti üzerine oynanan oyunların aynı olduğunu ifade eden Bakan Numan Kurtulmuş, “Oyun aynı oyun, Abdülhamid'in karşısına çıkıp ondan Yahudi devleti için yer talep edenler ya da Osmanlı Devletini diz çöktürmek için oyun oynayanlar, yaklaşık 1 asır evvel 120 sene evvel hangi oyunları yaptılarsa bugünde aynı oyunları yapıyorlar. Bugünde Osmanlı'nın devamı olan Türkiye Cumhuriyeti'nin diz çökmesi için her türlü saldırıyı, her türlü tertibi ortaya koyuyorlar. Dün Sultan Abdülhamid Han'ın karşısına bir şekilde çıkıp yolunu kesmeye çalışanlar bugün Türkiye'nin lideri Recep Tayyip Erdoğan'ın önüne çıkıp onun yolunu kesmeye çalışıyorlar” şeklinde konuştu.

“OYUN OYNADIKLARI TERÖR ÖRGÜTLERİNİN DİZ ÇÖKTÜĞÜNÜ GÖRÜNCE MAHCUP OLACAKLAR”

Sponsorlu

Türkiye Cumhuriyeti'ne oyun oynanmayacağını çok açık bir şekilde anlayacaklarını söyleyen Bakan Kurtulmuş, “Oyun aynı oyun, dün bazı terör örgütleriyle yaptıkları oyunları bugünde DEAŞ'ın eliyle PKK'nın, PYD'nin eliyle yapmaya devam ediyorlar. Bu oyunu bozacağız. Bu oyunu oynayanlar, bu oyunu oynadıkları terör örgütlerinin yakında diz çökmüş olduğunu görecekler, mahcup olacaklar ve Türkiye'ye karşı oyun oynanmayacağını çok açık bir şekilde göreceklerdir. Afrin'de mücadele eden bütün Mehmetçiklerimize gerçekten Cenabı Allah'ın görünmez ordularıyla teyit etmesini diliyorum. Allah ordumuzu, milletimizi muzaffer kılsın. Afrin hadisesinde şehit düşen bütün kardeşlerimize rahmet diliyorum” diye konuştu.


      YORUM YAZ
  Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR