DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Nükleer tesis ekipmanı için kurum onayı aranacak

Nükleer tesis ekipmanı için kurum onayı aranacak

28.05.2015 10:15:09
Türkiye'de nükleer tesis kurmadan önce gereken ekipmanın sağlanması ve imalatı için kurum onayı alınacak.

Atom Enerjisi Kurumunun, "Nükleer Tesisler İçin Ekipman Tedarik Sürecine ve İmalatçıların Onaylanmasına İlişkin Yönetmeliği", Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Yönetmeliğe göre, nükleer tesis kurmak isteyen tüzel kişi, tedarike başlayabilmek için kalite yönetim sisteminde tanımlı tedarik yönetim sistemi dokümanları ve tedarike başlama izni için gereken hizmet bedelinin ödendiğine dair banka dekontu ile kuruma başvuracak.

Tedarike başlama izni alan kurucu, her bir ünite için ekipmanların güvenlik, kalite ve sismik sınıflandırmasını içeren listeyi ve ekipman bazında hazırlanmış tedarik planını kuruma sunacak.

Kurucu, tedarik onayları alındıktan sonra imalatına başlanacak nükleer güvenlik açısından önemli ekipmanın her biri için imalatın başlamasından en az iki ay önce kuruma bildirim yapacak.

Kurum, değerlendirme ve inceleme yaptıktan sonra başvurusu uygun bulunan imalatçıya imalatçı onay belgesini verecek.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

nuri

kim kime katılıyor ?hangi emir ve direktifle ?ipler kimin elinde?dünyada hangi örgüt sağ-sol fark etmez birbirine katılmış.bu iş örgüt mantığına ters .demek ki çatı örgütü bulmak görmek lazım meselelere bu açıdan bakmak lazım derim.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş