DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Nikah masasından 'demokrasi nöbeti'ne

Çeşitli illerde evlenen çiftlerin, darbe girişimiyle birlikte meydanlarda düzenlenen 'demokrasi nöbeti'ne katıldıkları belirtildi...

25.07.2016 04:05:56

Anadolu Ajansı'nın haberine göre; Bartın'da düğünlerini yapan Serdar ve Ebru Doğan çifti, damatlık ve gelinlikleriyle Cumhuriyet Meydanı'nda devam eden demokrasi nöbetine katıldı.

Aileleriyle kürsüye çıkarak bayrak sallayan çifti, meydandaki vatandaşlar da alkışladı.

Demokrasi nöbetine katılanların özçekim tekliflerini de geri çevirmeyen çift, meydanın ilgi odağı oldu.

Damat Serdar Doğan, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Vatanımız, milletimiz için hep birlikte bu darbeye karşı çıkacağız. Meydanda bu kadar çok kişinin olması ve bizim de buna katkı sunmamız bizi çok mutlu ediyor. Bundan sonra da elimizden ne geliyorsa yapacağız.” dedi.

Gelin Ebru Doğan da “Vatanımız için geldik, söylenecek çok bir şey yok” diye konuştu.

"Çifte mutluluk yaşadık"

Karabük Evlenme Dairesinde nikahları kıyılan İsmail-Büşra Yeğin çifti de darbe girişimini protesto etmek için nikahın ardından vatandaşların arasına katıldı. 

Sahneye davet edilen Yeğin çifti, ellerinde Türk bayraklarıyla vatandaşları selamladı. Vatandaşlar, gelin ve damatla fotoğraf çektirdi.

Damat İsmail Yeğin, gazetecilere yaptığı açıklamada, çifte mutluluk yaşadıklarını söyledi.

Vatanın kurtuluş gününü kutladıklarını belirten Yeğin, "Bugün evlendik, hayırlara vesile olsun inşallah. Bugün buraya gelmemizin sebebi milletimizle beraber bu mutlu günü kutlamak, onlara destek olmak. İnşallah hayırlara vesile olur." diye konuştu.

Gelin Büşra Yeğin de halkın yanında olmaktan gurur duyduklarını ifade etti.

Nikah sonrası "demokrasi nöbeti"ne katıldılar

Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde ise yeni evlenen Semra ile Mustafa Ece çifti, nikah sonrası Anıt Park'ta gerçekleştirilen "demokrasi nöbeti"ne katıldı. 

Ece çifti, nikah sonrası, her gün binlerce kişinin darbeye karşı demokrasi nöbeti tuttuğu Donanma Komutanlığı karşısındaki parka gelerek, arkadaşlarına destek verdi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş