DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Nijerya'da şiddet

Nijerya'da şiddet

7 Yıl Önce
2015-06-02 17:10:23
Nijerya'nın kuzeydoğusundaki Borno eyaletinin başkenti Maiduguri'de düzenlenen intihar saldırısında en az 20 kişinin öldüğü bildirildi.

İsimlerini vermek istemeyen görgü tanıkları, Gamboru hayvan pazarına gelen intihar eylemcisinin üzerindeki bombayı patlattığını, en az 20 kişinin öldüğünü belirtti.

Kentte, Boko Haram'ın hafta sonu düzenlediği saldırılarda 30'dan fazla kişi hayatını kaybetmişti.

Nijerya Devlet Başkanı Muhammed Buhari, geçen cuma Boko Haram'la daha etkin mücadele için askeri komuta merkezinin, Abuja'dan ülkenin kuzeydoğusundaki Borno eyaletinin başkenti Maiduguri'ye kaydırılacağını, terör son bulana kadar orada kalacağını açıklamıştı.

Boko Haram, 2009'dan beri ülkenin kuzeydoğusundaki Borno, Adamawa ve Yobe eyaletlerinde şiddet eylemleri düzenliyor. Birleşmiş Milletler'e göre, Nijerya'da Boko Haram'ın 2014 başından bu yana düzenlediği saldırılarda 7 bin 300'den fazla sivil yaşamını yitirdi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

hasan sadme

İslamcılığı ajanlığın kılıfı olarak kullanan bir yapının islamcılık üzerine fikir yürütmesinin amacı bence şudur: biz artık islamı kullanamıyoruz çünkü din adına uydurduklarımız şeyleri bizatihi o dini yaşayanlara yüzümüze çarpıyor. o zaman islamcılık bitmiştir, diyerek bu köşeyi terk edelim.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş