DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Neymar soruşturmasında Barcelona'ya güzel haber

İspanya 1. Futbol Ligi (La Liga) ekiplerinden Barcelona'ya, kamuoyunda 'Neymar olayı' olarak bilinen soruşturmadan iyi haber geldi.

6 Yıl Önce
2016-03-11 16:24:26

İspanya 1. Futbol Ligi (La Liga) ekiplerinden Barcelona'ya, kamuoyunda "Neymar olayı" olarak bilinen soruşturmadan iyi haber geldi.

AA'nın haberine göre; Barcelona Kulübünden yapılan yazılı açıklamada, Ulusal Mahkeme hakimi Pablo Ruz'un dava açılması talebine yapılan itirazın kabul edildiği ve soruşturmanın durdurulduğu belirtildi.

Barcelona İl Mahkemesi'nin söz konusu kararının ardından Barcelona Kulübü ile başkanı Josep Maria Bartomeu ve eski kulüp başkanı Sandro Rosell'in davadaki sanıklık hali düştü.

Soruşturmanın bundan sonraki aşamasında, mahkemenin tüm suçlamaları ve savunmaları yazılı olarak tekrardan talep etmesi bekleniyor. İspanyol basını, mahkemenin bu kararından sonra soruşturmanın kapatılması olasılığının da yükseldiğini öne sürüyor. 

Santos'tan Barcelona'ya 2013 yılında transfer edilen Neymar'ın bonservisine ödenen paranın maliyeden saklanarak vergi kaçırıldığı iddiasıyla açılan söz konusu soruşturmada savcılık, Bartomeu için 2 yıl 3 ay, Rosell için de 7,5 yıl hapis talep ediyordu. Ayrıca Barcelona'nın da 62,6 milyon avro tazminat ödemesi isteniyordu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş