DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Neymar resti çekti

Barcelona'nın yıldızı Neymar'ın aynı zamanda menajerliğini yapan babası Neymar da Silva Santos, 'Rahat bir mali ortam bulamazsak İspanya'dan gideriz' dedi.

6 Yıl Önce
2015-11-18 14:34:24

İHA'nın haberine göre; Brezilyalı yıldız Neymar'ın babası bir İspanyol radyosunda açıklamalarda bulundu. Santos, oğlu ve kendisi ile ilgili vergi kaçırdıkları iddiasıyla Brezilya ve İspanya'da yürütülen soruşturmalardan büyük rahatsızlık duyduklarını belirtti. Suçlamaların kendileri için sorun olduğunu ifade eden Santos, "Brezilya'da çalışan bir firmanın suç duyurusunu neden İspanya'da kabul ediyorlar? Bu bize zarar veriyor. Brezilya'da vergilerimizi ödedik. Maliye ile hiçbir zaman büyük bir sorun yaşamadık ama İspanya'ya geldikten sonra saldırılar başladı. 2,5 yıldır yöneltilen suçlamalara aynı cevapları verip duruyoruz" diye konuştu.

Santos, yıldız oyuncunun imaj haklarının Brezilya'daki bir aile şirketine ait olduğunu dile getirerek, "Bir gün sonra müfettişin bizi şaşırtmayacağı bir rahatlık istiyoruz. Neymar futbol oynuyor. Onun imajı işiyle bağlantılı değil. Onun imajı 2006 yılından beri Brezilya'da aktif olan bir şirkete bağlı. Onun dünya imajını şu anda Barcelona'da fırsata çevirmiş değiliz. Yıllardır bu şirket çalışıyor" açıklamasını yaptı.

"AKSİ HALDE GİDERİZ"

Barcelona ile 2018 Haziran ayına kadar sözleşmeleri olduğunu hatırlatan Santos, "Neymar'ın Barcelona ile olan sözleşmesine saygı göstereceğiz ama eğer sözleşme yenilememiz gerekirse Neymar'a, bana ve ailemize rahatlık veren bir sözleşme olmalı. İspanya'nın bizim durumumuzu kabul edip etmediğini bilmek zorundayız. Mali konularda durmadan Brezilya ve İspanya'dan saldırıya uğramak bizim için çok zor. Neymar medyatik bir futbolcu ve onun imajı için Brezilya'dan çalışıyoruz. İspanya'da yıllarca kalıp daha sonra 'sizin mali yapınız düzgün değil' denmesini istemiyoruz. Mevcut ortam bizi çok güvensiz ve tedirgin bırakıyor. İyi şeyler yapıp, İspanya'nın bizi rahat bıraktığını bilmek zorundayız. Aksi halde gideriz" ifadelerini kullandı. 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Şeridinde Giden Adam

İstanbul'da da yağdırsınlar bu cezaları. Peşlerine düşüp biz mi keselim yoksa cezalarını..

Görüş Bildir Bizimle Paylaş