DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

New York'taki cezaevinden firar eden mahkumlar

New York'taki cezaevinden firar eden mahkumlar

16.06.2015 03:55:35
ABD'nin New York eyaletinde, cezaevindeki 2 mahkumun firar etmelerine yardım etmekle suçlanan eski cezaevi çalışanı hakim karşısına çıkarıldı.

Yüksek güvenlikli Clinton devlet cezaevinden firar eden mahkumlar Richard Matt ve David Sweat'ı arama çalışmaları sürdürülüyor.

New York Valisi Andrew Cuomo, firari mahkumlar için Meksika'da olabileceğini ifade ederek, her ipucunu en iyi şekilde değerlendirdiklerini söyledi.

Daha önceki açıklamasında mahkumların Vermont eyaletinde olma ihtimali üzerinde durduklarını belirten Cuomo, Vermont Valisini aradığını ve işbirliği konusunda çalışma yürüttüklerini bildirdi. Firarilerin bulunmasına yardım edenlere 100 bin dolar ödül verileceğini duyuran Vali Cuomo, mahkumların kaçışıyla ilgili ceza davasının dışında eyalet başmüfettişine de soruşturma emri verdi.

New York eyalet polisi, mahkumları 870 yerel ve federal güvenlik gücü tarafından havadan ve karadan aramaya devam ediyor.

Firari mahkumlara yardım etmekle suçlanan 51 yaşındaki Joyce Mitchell ise hakim karşısına çıkarıldı. Mahkemeye cezaevi elbisesiyle elleri bağlı olarak gelen Mitchell'in mahkumlara, demir testeresi, matkap ve matkap ucu dahil olmak üzere çeşitli aletler temin ettiği öne sürüldü.

Mitchell duruşmada, hakkındaki suçlamaları reddetti.

Cuma günü gözaltına alınan Mitchell, suçlu bulunması halinde 8 yıl hapis cezası alabilecek.

Firari mahkumlardan Sweat'ın, 2002 yılında bir şerif yardımcısını öldürmekten dolayı müebbet, diğer firari Matt'ın da 1997'de bir kişiyi kaçırıp, döverek öldürmekten 25 yıl hapis cezası bulunuyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

hakan

ya bu milli görünmeye çalışan ecnebi gazetesini niye muhatap alıp tdeğer veriyorsunuz

Görüş Bildir Bizimle Paylaş