New York Borsası düşüşle kapandı

New York Borsası düşüşle kapandı

02.06.2015 23:22:59
New York Borsası'nda endeksler, günü nisan ayı fabrika siparişlerinin beklentilerin altında açıklanmasının ardından sınırlı düşüşle tamamladı.

Dow Jones Endeksi 28,43 puan (yüzde 0,16) düşüşle 18,011.94 puana, Standard & Poor's (S&P) 500 Endeksi 2,13 puan (yüzde 0,10) azalışla 2,109.60 puana geriledi. Nasdaq Teknoloji Endeksi ise 6,40 puan (yüzde 0,13) değer kaybederek 5,076.53 puandan kapandı.

ABD'de bugün açıklanan verilere göre, fabrika siparişleri nisanda yüzde 0,4 azalarak beklentinin altında gerçekleşti.

Analistler, piyasaların yarın başta ABD Merkez Bankası'nın (Fed) ülkedeki iş dünyasının nabzını tutan araştırması "Bej Kitap" olmak üzere, mayıs ayı ADP özel sektör istihdamı ve Nisan ayı dış ticaret açığını takip edeceğini ifade ediyor.

Ayrıca, Şikago Fed Başkanı Charles Evans ve St. Louis Fed Başkanı James Bullard'ın yarın yapacağı konuşmaların da endeksler üzerinde belirleyici rol oynayabileceği belirtiliyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Z.A

Zalim iktidar ve tağuti devletler kendilerinin saltanatına karşı çıkılmaması için sürekli İslamı egemenlikleri altında tutmaya çalışırlar. Onun için Müslümanların güç ve iktidar olup devlet kurmaları kaçınılmaz bir hakikattır. Bu hakikatı itibarsızlaştırmak için müslümanın amacı devlet kurmak değil islamı yaşamak diyerek müslümanların özgürce yaşaması, haklının ve Hakkın yanında olması engellenmiştir.