DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Netanyahu: Uluslararası dayatmayı reddediyoruz

İsrail Başbakanı Netanyahu, 'Filistin yönetimi ile barışa ulaşmanın tek yolu ikili müzakerelerdir. Bu çerçevede herhangi bir uluslararası dayatmayı şiddetle reddediyoruz' dedi.

21.06.2015 17:08:13

AA'nın haberine göre, İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, Bakanlar Kurulu toplantısından önce yaptığı açıklamada, Kudüs'te, Batı Şerialı bir Filistinlinin İsrail polisine düzenlediği bıçaklı saldırıya atıfta bulunarak, "Batı Şeria'daki kısmi sükunet kimseyi yanıltmasın. Her zaman saldırı girişimleri oluyor ve maalesef bazıları başarılı oluyor. Çoğunun başarıya ulaşamamasının nedeni ise güvenlik birimlerimizin çabalarıdır" dedi.

Söz konusu saldırıların durdurulması gerektiğinin aşikar olduğunu belirten Netanyahu, "Filistin yönetimi ile barışa ulaşmanın tek yolu ikili müzakerelerdir. Bu çerçevede herhangi bir uluslararası dayatmayı şiddetle reddediyoruz. Barış ancak ve ancak güvenliğimizi de içeren milli çıkarlarımızın gözetilmesiyle sağlanabilir" diye konuştu.

AÇIKLAMANIN FABIUS'UN ZİYARETİ ÖNCESİNDE GELMESİ DİKKAT ÇEKTİ

Netanyahu'nun,  Fransa Dışişleri Bakanı Laurent Fabius'un İsrail ziyareti öncesinde açıklama yapması dikkat çekti. Fabius, Paris'in, Ortadoğu barış sürecinin yeniden canlandırılması girişimiyle ilgili temaslarda bulunmak üzere bölge ülkelerini ziyaret ediyor. BM Güvenlik Konseyi, AB ve Arap ülkelerinin desteğiyle barış müzakerelerine yeniden başlanmasını öngören girişimle ilgili nabız yoklayan Fabius'un, bu çerçevede Ramallah'taki temaslarının ardından İsrail Başbakanı Netanyahu ile de görüşmesi bekleniyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Ömer

Hüda-par'lı müslümanlar gerekeni yapmış, o afişleri tek tek yırtıp HDPkk için rulo haline getirmişler. Bugün de Diyarbakır'da basın açıklaması yapıldı. HDPkk'li islam düşmanlarını Allah kahretsin!

Görüş Bildir Bizimle Paylaş