DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Netanyahu otoritesini kaybetti'

Eski İsrail Dışişleri Bakanı Tzipi Livni, Başbakan Binyamin Netanyahu'nun, Başbakanlık makamında kalmak için gereken 'ahlaki otoritesini' kaybettiğini söyledi.

5 Yıl Önce
2017-01-07 23:19:08

AA'nın İsrail devlet radyosunun haberinden aktardığı habere göre, Siyonist Kamp Partisi Milletvekili Livni, Modi'in kentinde düzenlenen kültürel bir etkinlikte yaptığı konuşmada, "Başbakan Netanyahu, Başbakanlık makamında kalmak için ahlaki otoritesini kaybetti" ifadesini kullandı.

Haberde Livni'nin "Netanyahu, Amona yerleşim birimi davasında meşru olmayan şeyi meşrulaştırmaya çalıştı. İsrail askeri Elor Azaria davasında da İsrail Savunma Kuvvetleri içinde ahlaki olmayan durumları meşrulaştırmak için uğraştı" dediği aktarıldı.

"Netanyahu, Başbakan mı yoksa 'oligarşi' ya da 'para sahiplerinden' mi karar vermesi gerekir" diyen Livni, İsrail Başsavcısı Avihai Mandelblit'e, Netanyahu ile yürütülen mevcut soruşturmada en kısa sürede bir kararın alınması çağrısında bulundu.

NE OLMUŞTU?

İsrail Başbakanı Netanyahu, bir Filistinliyi başından vurarak öldürdüğü suçlamasıyla yargılanan ve “kasıtsız adam öldürmekten” suçlu bulunan İsrail askeri Azaria için af çağrısında bulunmuştu.

Öte yandan hakkında açılan yolsuzluk soruşturması kapsamında önceki gün polise ikinci kez ifade veren Netanyahu'nun, iş adamlarından rüşvet aldığı ve hediyeler kabul ettiği şüphesiyle ikinci kez yapılan sorgusu yaklaşık 5 saat sürmüştü.

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş