DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

16,1920 ₺

EURO

17,4658 ₺

ALTIN

965,28 ₺

BİST

2.438,84 ₺

Netanyahu'nun eşi yolsuzluktan ifade verecek

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun eşi Sara, yolsuzluk suçlamasıyla bugün polise ifade verecek.

5 Yıl Önce
2017-08-02 16:29:04

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun eşi Sara'nın adının karıştığı yolsuzluk soruşturmaları hakkında devam eden soruşturmalar da"iş adamlarından uygunsuz para aldığı, bir medya patronuyla kendi lehine yayın yapması için pazarlık yaptığı ve Almanya'dan alınan denizaltılarda adının yolsuzluğa karışması" yer alıyor.

Bunların yanı sıra polis, Netanyahu'nun eşinin devlet bütçesinden yaptığı harcamalarla ilgili de ayrı bir soruşturma yürütüyor.

YENİDEN SORGULANACAK

Jerusalem Post gazetesinin haberine göre, aynı iddialarla daha önce ifade veren eş Netanyahu, bugün yeniden sorgulanacak. Haberde ayrıca, soruşturmayla ilgili yayın yasağı getirildiği kaydedildi.

NETANYAHU DA İFADE VERMİŞTİ

Başbakan Netanyahu da hakkında açılan yolsuzluk soruşturması kapsamında birçok kez polise ifade vermişti.

Yolsuzluk iddialarını reddeden Netanyahu, ülkedeki basın ve medya kuruluşlarını, liderliğini yaptığı Likud Partisi hükümetini "düşürmeye çalışmakla" suçluyor.

Netanyahu'nun, yolsuzluk yaptığının kesinleşmesi durumunda görevinden istifa etmek zorunda kalabileceği belirtiliyor. Netanyahu hakkında aylardır farklı konularda yolsuzluk soruşturması yürüten İsrail polisi ise mahkemeye henüz bir iddianame sunmadı. .

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş