DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Netanyahu, Filistinli'yi vuran askeri destekledi

İsrail Başbakanı Netanyahu yaralı Filistinliyi vurarak öldüren İsrail askerine destek verdi...

5 Yıl Önce
2017-01-05 04:58:19

Ajanslarda yer alan habere göre; İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, yaralı bir Filistinliyi başından vurarak öldürdürdüğü için suçlu bulunan İsrail askeri hakkında af kararı verilmesini desteklediğini belirtti.

Netanyahu, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "İsrail askeri Elor Azaria için af kararı verilmesini destekliyorum" ifadesini kullandı. İsrail Başbakanı, "Bugün bizim için acımasız ve üzücü bir gündü, özellikle de Azaria ve ailesi başta olmak üzere İsrailli askerler, çok sayıda vatandaş ile asker yakınları için. Ben de onlardan biriyim" mesajını paylaştı.

​İsrail Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin, hükümete bağlı radyoda yaptığı açıklamada, mevcut prosedüre uygun ve ilgili tüm kurumlardan öneri alındıktan sonra Azaria hakkında kendisine sunulacak af talebinin incelenmesi için hazır olduğunu ifade etmişti.

Batı Şeria'nın El Halil kentinde yaralı ve hareketsiz halde yerde yatan bir Filistinliyi başından vurarak öldürdüğüne dair görüntüleri ortaya çıkan İsrail askeri, dün yargılandığı askeri mahkemede 'kasıtsız adam öldürmekten' suçlu bulunmuştu. Mahkeme, Azaria'nın çarptırılacağı cezaya daha sonra karar verileceğini duyurmuştu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş