DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Netanyahu’dan Filistin’le barış görüşmeleri için iki şart

İsrail Başbakanı Netanyahu, Filistin tarafıyla barış görüşmelerine başlamak için Filistin’in İsrail’in Yahudi Devleti olduğunu ve İsrail’in Ürdün Nehri’nden Akdeniz’e kadar olan topraklardaki güvenlik hakimiyetini kabul etmesi şartlarını öne sürdü.

5 Yıl Önce
2017-01-25 21:35:05

İsrail Devlet Radyosunun haberine göre, İsrail parlamentosu Knesset'te milletvekillerinin sorularını cevaplayan Netanyahu, Filistin ile barış görüşmelerinin başlamasının, Filistin'in İsrail'in Yahudi Devleti olduğunu ve İsrail'in Ürdün Nehri'nden Akdeniz'e kadar olan topraklardaki güvenlik hakimiyetini kabul etmesi şartlarına bağlı olduğunu söyledi.

İsrail'in bu iki şarttan taviz vermeyeceğini dile getiren Netanyahu, ülkesinin yerleşim faaliyetlerinin, İsrail-Filistin çekişmesinin ana meselesi olmadığını savundu.

"TOPRAK" BİR İLK

İsrail, sorunun çözüme kavuşturulması ve Filistin tarafı ile barış görüşmelerinin yeniden başlamasını daha önce İsrail Devleti'nin Yahudi kimliğine bağlarken, Netanyahu, ilk defa Ürdün Nehri'nden Akdeniz'e kadar olan topraklarda güvenlik hakimiyeti şartını ortaya attı.

YENİ KONUT KARARI

İsrail Başbakanı Netanyahu ayrıca dün işgal altındaki Batı Şeria'da bulunan Yahudi yerleşim birimlerinde 2 bin 500 yeni konutun inşa edilmesini onaylamıştı.

İsrail ile Filistin arasındaki barış görüşmeleri, İsrail'in Yahudi yerleşim birimleri inşasını durdurmayı, 1967 sınırlarının esas alınması ve Filistinli tutukluların serbest bırakılması şartlarını kabul etmemesi sebebiyle Nisan 2014'te durmuştu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

MUSTAFA KIZAN

!!!(YERLEŞİMCİ )!!! İFADELERİNİ ISRARLA KULLANDIKCA DAHAAAA COOOK İSTEKLERİRİ OLUR MERAK EDİYORUM !!!(YERLEŞİMCİ )!!! İFADESİNİ HABER YAPMAK İÇİN ULUSLAR ARASI Bİ ZORUNLULUKMU VAR ISRARLA ISRARALA 1948 DEN BERİ !!!( İ Ş G A L C İ)!!! UNUTMA UNUTTURMA..... Netanyahu, ülkesinin yerleşim faaliyetlerinin !!!!( İ Ş G A L )!!!Batı Şeria'da bulunan Yahudi yerleşim birimlerinde 2 bin 500 yeni konutun inşa edilmesini onaylamıştı. !!!(İ Ş G A L )!!! İsrail'in Yahudi yerleşim birimleri inşasını durdurmayı, 1967 sınırlarının !!!!( İ Ş G A L )!!!

Görüş Bildir Bizimle Paylaş