DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Nepal depremin ardından ekonomik sıkıntı yaşıyor

Nepal'de, 25 Nisan ve 12 Mayıs'ta meydana gelen iki büyük depremin ardından, halk ekonomik yönden büyük sıkıntı yaşıyor.

18.06.2015 14:30:35

Nepal'de, 25 Nisan ve 12 Mayıs'ta meydana gelen iki büyük depremin ardından, halk ekonomik yönden büyük sıkıntı yaşıyor. Depremden önce yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği ülkeye gelen turist sayısı da oldukça azaldı.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, ülkedeki tarihi mekanlar, Himalaya Dağları ve "dünyanın çatısı" olarak değerlendirilen Everest Dağı için bu ülkeye gelen turistlerin sayısında depreme bağlı olarak büyük bir düşüş oldu.

Başkent Katmandu'daki Durbar Meydanı da depremden olumsuz etkilendi, tarihi yapılar büyük zarar gördü.

Meydandaki bazı tapınakların yıkıntıları nedeniyle oluşan molozlar, büyük oranda toplanırken, yıkılma tehlikesi olan yerler ise ziyarete kapatıldı. Depremden zarar gören yapıların eski ve yeni fotoğrafları da duvarlara asıldı.

İşsizlik sorunu hızla artıyor

Şehir merkezlerinde iş imkanlarının da azalmasıyla halk, köylere göç etmeye başladı. Köye giden halkın pek çoğu toprak kaymaları nedeniyle tarım yapamazken, daha çok hayvancılıkla uğraşıyor.

Başta ev kirası olmak üzere pek çok şeyin fiyatının arttığı Nepal'de, sağlık sorunları ülkenin en büyük problemi olarak göze çarpıyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

El,Huseyni

Ali bulac,kismen dogru olsada,keske bu sozleri kulanmsaydin,tabi oldugun,savunmasini yaptigin,Allah’a sirk kostugu,carpik din anlasiyi halkin arasinda yayginlastirmaya calistigi,ABD ve Isarile karsi,yaptiklari vahsetleri degilde,kinama bile yapmadigini,selam adi altinda vs,inancli insanlara nekadar zarar verdigini,bildigin halde,koltuk ve para kazanma sevdasi degilse nedir.oyumu bile kulanmadim,ama senin,gazetelerinde,yazi yazdigin,O,sapitmis adamin sapikliklarini ve beraber oldugun,yazarlarin yazdigi,lanetler okudugu sapitmis adami bir defa bile olsa kinadinmi?sen adam olmadin ve olamazsin.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş