DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

15,8312 ₺

EURO

16,7020 ₺

ALTIN

930,29 ₺

BİST

2.407,56 ₺

Nazlı Ilıcak ve 41 gazeteci için gözaltı kararı

Darbe girişimi sonrası FETÖ kapsamında gerçekleştirilen soruşturmada Nazlı Ilıcak Ilıcak dahil 42 gazeteci hakkında yakalama kararı verildi.

6 Yıl Önce
2016-07-25 09:35:37

Paralel yapının medya ayağı ile ilgili bu sabah saatlerinde operasyonlar için düğmeye basıldı. İstanbul Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Başsavcıvekili İrfan Fidan'ın talebi üzerine gözaltı kararı verildi. 

FETÖ/PDY örgütünün medya ayağı kapsamında 42 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Gazeteci Nazlı Ilıcak'ın İstanbul'daki evinde bulunamadığı belirtildi. Ilıcak'ın Bodrum'da olabileceğini değerlendiren İstanbul polisi, Muğla polisi ile temasa geçti.  

İSTANBUL'DAKİ EVİNDE ARAMA YAPILDI

Gözaltı kararı doğrultusunda polisin, Nazlı Ilıcak'ın Beylerbeyi'ndeki evine gittiği öğrenildi. Ekiplerin Ilıcak'ı evinde bulamadıkları ancak evde arama yaptıkları belirtildi.

ILICAK'IN MOBESE GÖRÜNTÜLERİ VAR

Öte yandan, MOBESE görüntülerinden Ilıcak'ın saat 05.00'te Muğla'nın Bodrum ilçesine giriş yaptığı belirlendi. Bunun üzerine Nazlı Ilıcak'ın buradaki yazlığında arama yapıldı. Ilıcak yazlıkta bulunamadı. Yazlığın bahçıvanı, Nazlı Ilıcak'ın eve gelmediğini söylediği belirtildi. Ilıcak'ın akrabası olan işadamı S.I.'nın evine de polis ekipleri gitti. Burada da arama yapıldı ancak Ilıcak'a ulaşılamadı.

TEKNE VE EVLER ARANIYOR

Polis ekipleri, Nazlı Ilıcak'ın yazları tatil yaptığı teknede de arama yaptı. Polis ve jandarma ekipleri, koylardaki teknelerde ve ilçelerdeki evlerde aramalarını sürdürüyor.

GÖZALTI KARARI ÇIKAN TÜM GAZETECİLER

"Abdullah Abdulkadiroğlu, Abdullah Kılıç, Ahmet Dönmez, Ali Akkuş, Nazlı Ilıcak, Arda Akın, Bayram Kaya, Bilal Şahin, Bülent Ceyhan, Bülent Mumay, Bünyamin Köseli, Cemal Azmi Kalyoncu, Cevheri Güven, Cihan Acar, Cuma Ulus, Emre Soncan, Ergcan Gün, Erkan Akkuş, Ertuğrul Erbaş, Fatih Akalan, Fatih Yağmur, Habib Güler, Hanım Büşra Erdal, Haşim Söylemez, Hüseyin Aydın, İbrahim Balta, Kamil Maman, Kerim Gün, Levent Kenes, Mahmut Hazar, Mehmet Gündem, Metin Yıkar, Muhammet Fatih Uğur, Mustafa Erkan Acar, Mürsel Genç, Selahattin Sevi, Seyit Kılıç, Turan Görüryılmaz, Ufuk Şanlı, Ufuk Emin Köroğlu, Yakup Sağlam, Yakup Çetin". .

YORUMLAR (3)

Recai

Gec Kalinmis bir karar

hakan

geç alınmış bir karar daimi ikametgahına gitmiştir yani israile

M

Istedikleri kadar inkar etsinler, ama o an yaklasiyor, kendilerini, baslarini yerden yere vurup nasil bukadar gerizekali olabilirdim diye. okumus cahiller. Bakin, o hor gördügünüz halkimiz var ya, çobaniyla nenesiyle, sirf okumadiklari için hakir görüyorsunuz ya. Kendinizide sirf okudunuz diye üsTün görüyorsunuz ya. Bakin size ne diyecegim, onlarin okumaya ihtiyaci yoktu, Allah onlari üstün bir anlama kabiliyeti ile göndermis dünyaya. Size ise o akli vermemis, sizin okumaniz lazimdi ama yanlis okumussunuz. okadar cahilsiniz yani.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş