SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMSPORÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜREMLAKEĞİTİMFOTOVİDEO

NATO'ya sert tepki: Büyük rezillik!

Başbakan Yardımcısı BEKİR BOZDAĞ, Türkiye Petrolleri adıyaman Ofisinde iş adamlarıyla buluştu.

NATO'ya sert tepki: Büyük rezillik!
19.11.2017 15:17:59

Bekir Bozdağ, buradaki konuşmasında, Türkiye'nin ilim, kültür ve  medeniyet kentlerinden birisi olan Adıyaman'da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti  dile getirdi.

Adıyaman programıyla ilgili bilgi veren Bozdağ, iş adamlarıyla fikir  alışverişi yapacakları toplantıda, kent ve ülke meseleleri konusunda hasbihal  yapacaklarını aktardı. Bozdağ, gazetecilerin de sorularını yanıtladı.

Bozdağ, gazetecilerin tütün düzenlemesine ilişkin sorusu üzerine, bu  konuda kafaların karışık olmadığını net olduğunu belirterek, hep birlikte konuyu  takip ettiklerini söyledi. Yapılan işin esasında tütün ekim ve üretiminin yasal  dayanağa kavuşturulması olduğunu vurgulayan Bozdağ, şöyle dedi:

"Adıyaman'ın tütün üretimi konusundaki potansiyelini ve bunun kent  ekonomisine kazandırdığını biliyoruz. O nedenle tasarıda bir takım değişiklikler  oldu. Önümüzdeki hafta görüşülmeyen maddeler var. Onlar da görüşülecek. Benim  bildiğim kadarıyla tütün üretimine yasal bir dayanak kazandırılıyor. Esasında  bugüne kadar yapılan üretim, meşru ve yasal bir üretime dönüştürüldü. Bu açıdan  baktığımızda bu düzenleme Adıyamanlı üreticilerimizin de lehine olan bir  düzenlemedir. Ben öyle değerlendiriyorum. Ancak tabii bazı siyasi çevreler konuyu  istismar edebilirler ve ediyorlar. Burada üreticinin bir zararı ortaya  çıkmayacak. Üreticiden çıktıktan sonra bunu piyasaya süren oradan çok büyük  gelirler elde eden esasında bu işin tüccarı, çok güçlü tüccarı olan ve bunu  sigaraya dönüştüren ve vatandaşa ulaştıranların elde ettiği kazançlardan  vatandaşın hazinesine bir gelir artma imkanı olacaktır ama Adıyamanlıların  üretiminde bir daralma olacağın ben düşünmüyorum. Bugünkünden daha rahat, daha  yasal ve iyi bir üretimi yeni dönemde de olacaktır."

"Bu büyük bir rezillik ve kepazeliktir"

Bozdağ, NATO tatbikatındaki "Atatürk ve Erdoğan düşmanlığı"  skandalıyla ilgili bir başka soruya şu yanıtı verdi:

"Türkiye, NATO'nun saygın ve güçlü bir üyesi. NATO içerisinde en fazla  askeri gücü olan ülkelerin başında geliyoruz. Türk askeri hem bölgede  hem de  NATO'da dünya barışına büyük katkılar sunmaktadır. Şu an Somali'de,  Afganistan'da, Kosava'da ve pek çok yerde askerimiz görev başındadır.  Uluslararası güvenlik ve barışın sağlanmasında katkıda bulunmaktadır. Son yapılan  NATO tatbikatı sırasında bazı askerlerin düşman hedeflemesi yaparken kurucu ilk  cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile cumhuriyetimizin şu anki  Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın resminin düşman olarak belirlenmesi  ve hedefe konulması izah edilebilir, kabul edilebilir bir durum değildir. Bu  büyük bir rezillik ve kepazeliktir. Alçakça bir tutumdur. Esasında Türkiye  düşmanlığı konusunda dünyada oluşturulmak istenen algıya NATO içerisindeki bazı  askerlerin de kendini nasıl kaptırdığını da açıkça ortaya koymaktadır. Biz hep  şunu söylüyoruz, Türkiye'ye terör örgütlerinin, Türkiye düşmanlarının ve  teröristlerin gözüyle bakarsanız, onların gördüğü gibi bir Türkiye görürsünüz.  Maalesef bazı ülkeler, bazı ülke siyasetçileri Türkiye'ye bu gözle baktıkları  için Türkiye hakkında hep haksız, yanlış değerlendirmelerde bulunuyorlar. Bu  değerlendirmeler, o ülkelerdeki kurumlara da yansıyor. Orada çalışanlar da  bakıyorsunuz o kirli ve yanlış algılar orada yer alıyor."

"Türkiye'nin notlarını olumsuza çevirdiler"

Uluslararası bazı güçlerin güçlenen, kalkınan, gelişen Türkiye'den,  her türlü olumsuzluğa rağmen yatırım yapan Türkiye'den fevkalade rahatsız  olduklarına işaret eden Bozdağ, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Biliyorsunuz kredi derecelendirme kuruluşları talimatlarla  Türkiye'nin notlarını olumsuza çevirdiler. Türkiye'nin ekonomisini bozamadılar.  Aksine IMF dahil Türkiye'nin büyüme rakamlarını Türkiye'nin lehine revize etmek  durumda kaldılar. Kurtuluş Savaşı yıllarında 7 düvel Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü  ve onunla beraber bu milletin ve devletin barışı, istikrarı ve istikbali için  mücadele etmek isteyenleri yok etmek için mücadele ettiler, yok edebildiler mi?  Edemediler. Aradan geçen yaklaşık 100 yıl sonra şimdi de Türkiye'yi bugün daha  ileri noktalara taşımak için mücadele eden milletin, devletin ve ümmetin hukukunu  en üst düzeyde koruyan, geliştiren ve ileri götüren cumhurbaşkanımız ve liderimiz  sayın Recep Tayyip Erdoğan'a karşı adeta bir dünya birleşti. Ben buradan şunu  söylüyorum, dünyadaki tüm alçaklar ve reziller, bir araya gelse, tüm Türkiye  düşmanları bir araya gelse tıpkı Kurtuluş Savaşı yıllarında Atatürk'ü ve  arkadaşlarını yenemedikleri gibi Tayyip Erdoğan ve arkadaşlarını da  yenemeyeceklerdir, yine kaybedeceklerdir. Yine arkalarına baka baka  gideceklerdir."

"2019'a giderken Türk halkının, devletimize, hükümetimize karşı  bakışlarını olumsuza çevirmek için pek çok iftiraya, pek çok Türkiye karşıtı  karara da maruz kalacağız." diyen Bozdağ, şunları kaydetti:

"Ama ben şunu çok net söylüyorum, tüm bu karalama, iftiraları,  kumpasları Allah'ın izniyle milletimiz bozacaktır. Onlara 2019'daki her iki  sandıkta da hak ettikleri cevabı verecektir. Türkiye'nin kimin cumhurbaşkanı  olacağına batının gazeteleri, hükümetleri veya uluslararası güçler değil,  Adıyaman'ın aziz insanları, halkı karar verecek. O nedenle bu tür alçaklıklar  Türkiye'nin yükselişini durduramayacaktır. Bu tür kepazelikler cumhurbaşkanımızın  milletimiz tarafından sevilmesine sayılmasına mani olamayacaktır. Ancak bu tür  alçaklık ve kepazelikleri yapanları kepaze ve rezil edecektir."

Adıyaman'ın Samsat ilçesinde bir süre önce meydana gelen depremle  ilgili  soru üzerine de Bozdağ, Samsat'ın inşası için yasal engeli gelecek  haftalarda çıkarılacak Kanun Hükmünde Kararnamede kaldıracaklarını bildirdi.

Programa, TBMM Başkan Vekili Ahmet Aydın, Vali Nurullah Naci Kalkancı,  Belediye Başkanı Husrev Kutlu, Ak Parti Adıyaman milletvekilleri Salih Fırat,  Adnan Boynukara ve Halil Fırat da katıldı. Toplantı, daha sonra basına kapalı  devam etti.


      YORUM YAZ
  Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR