DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

NASA’yı şaşırtan gizemli ‘kara delik’ görüntüsü!

Messier 87 galaksisinde, dünyanın en gizemli kara deliği, ışık hızının yüzde 99'undan daha yüksek hızlarda molekül ışınları yayarken tespit edildi.

2 Yıl Önce
2020-01-09 14:23:42

buyuk1_46

Son yıllarda NASA bilim adamları, Messier 87 galaksisinde fizik yasalarını ihlal ederek hızla hareket ediyor gibi görünen şüpheli bir şeyin görüntüsünü yakaladılar.

NASA tarafından yakalanan görüntü, dünyanın en gizemli kara deliği olarak kabul ediliyor. Kara delik, ortasındaki siyah optik delik sayesinde, ışık hızının yüzde 99'undan daha yüksek hızlarda molekül ışınları yayarken tespit edildi.

buyuk2_94

Event Horizon teleskopundan gelen kara delik fotoğrafları sansasyon oluşturdu. 2012 ve 2017 yılları arasındaki gözlemlerden toplanan verileri incelerken, Uluslararası Ortaklık bilim adamları, kara deliğin ortasından görünen ışık hızının 6.3 ve 2.4 katı hızlarında salınan yüksek enerji molekülleri ve malzeme ışınlarını gözlemlediler.

Harvard ve Smithsonian Astrofizik Merkezi'nden Brad Senius, araştırmaya katılan yazarlardan biri, "Kırılmaz fizik yasalarından biri, ışığın hızından daha hızlı hiçbir şeyin hareket edemeyeceğidir. Ancak doğaüstü hareket adı verilen inanılmaz bir fenomen örneği bulduk" dediğini hatırlattı.

Brad Senius, "Süper hareket, nesne görüş hattımıza yakın olduğunda gerçekleşir, bu da fizik yasalarını bir şekilde ihlal ettiğini gösterir çünkü ışık kaynağı onu gözlemlerken sürekli olarak ışığı atlar" dedi.

Etkileyici hızlar, radyo dalga boylarında parçacık akışı analiz edilerek kaydedildi. Ancak iki ışın demeti keşfedildiğinde, kara delikten bölgeden yaklaşık 900 ve 2.500 ışıkyılı uzaklıkta patladılar ve araştırmacılar sonunda gizemi çözebildiler. .

SON VİDEOLAR

YORUMLAR (3)

Allah Kahinatın efendisi. Varlıklara sıfat veren yokdan var eden var ettiğin i devam ettiren. Alemlerin Rabbi olan Allah ne Yücedir. Yaratmak da sınırı yoktur her an yaratmaya devam eder. Ayı güneşi ve yıldızları bir hesap ölçüsü kılan odur. Geceyi gündüze katar gündüzü geceye katar o dirilten diridir bizler Yüce Allahın diritiği Dirileriz. Kullarıyız. Göklerin ve yerlerin yaratıcısı o dur. Yedi Göğün yedi yerin Rabbi Allah noksanlardan uzaktır.

Işık hızının neredeyse 2 katı hızı nasıl tespit edebilmişler! Böyle bir teknoloji var mı? Işıktan 2 kat hızlı hareket eden cismi hangi objektif yakalamış

Bi önceki yorumu yazan arkadaş olaya bikaç ışık-yılı filan uzak kalmış

Görüş Bildir Bizimle Paylaş