SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMSPORÇEVİRİSAĞLIK5 SORUKÜLTÜREMLAKFOTOVİDEO

Namazlarımı Kılmıyorum, Ne Yapmalıyım Hocam?

Namazlarımı Kılmıyorum, Ne Yapmalıyım Hocam?
16.03.2017 13:25:02

SORU:

Hocam, Maalesef namazlarımı kılmıyorum. Namaz hiçbir an aklımdan çıkmıyor, kılsam rahatlayacağım ama kılmıyorum. Üzerimde çok büyük bir atalet var; her işi yapıyorum ama namaza vakit bulmuyorum. Suçluyum biliyorum, bunu anlatmak bile bir zul benim için ama çare arıyorum hocam, ne yapabilirim? Eşimin ailesi de muhafazakar, annesi babası namazlarını kaçırmazlar ama eşim de namazlarını kılmıyor. Biz böyle namazsız ölüp gideceğiz, çok korkuyorum hocam.

CEVAP:

Namazlı bir arkadaş grubuna yönelmelisiniz. Arkadaşlarınız, akraba arasındaki beraber olmaktan haz aldıklarınız ilk değiştirmeniz gereken eyleminiz olmalıdır. İkinci olarak da bir ders halkasına muhakkak katılın.
Üçüncü olarak da ‘kılmıyorum/kılamıyorum' sözünü kullanmayın. Bu da şu demektir: Namaz kılmamayı normal gören sözler bile sarf etmeyin. Bir de dua etmeyi ihmal etmeyin. Her şeye rağmen hususi namaz duası yapın. Sabah akşam çokça dua edin. Acilen bir plan yapın ve namazlı hayata geçin. Allah yardımcınız olsun.

Nureddin YILDIZ
fb.com/nureddinyildiz
twitter.com/nurettinyildiz
instagram.com/nureddinyildiz

Kaynak: www.fetvameclisi.com


    YORUM YAZ

YORUMLAR

Ebu umeyr / 23.06.2017 07:53:28
Ne demek vahhabilik sorsam anlaminini dahi bilmedigin kulaktan dolma seylerle konusuyorsun klasik ehli sunnet savunan sofi kafali akli kiralamis lakirdicilar birakin bu dusmanligi kinide dogru dini aratir delilini ogren amel et tabi once iman et
Osmanlı / 09.05.2017 16:07:17
Oooo Timetürk de görmeyeli Vehhabiliğe soyunmuş da Vehhabi hocalarının reklamını yapıyor! Gizli FETÖ propogandası yapan El Cezire Türk'ten sonra bu site de kapanır.
Ferda Yamanoğlu / 17.03.2017 15:13:00
Selamünaleyküm.Maalesef müslümanların çoğunluğu anlamını bilmeden namaz kılıyor.Anlamlarını müslümanlar mutlaka ezberleyip, arapçasını okurken akıldan geçirmeli.(Özelikle Fatiha suresi)Din adamları da böyle olması için uyarmalı
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR
TİMETÜRK BİYOGRAFİ

Timeturk.com

Sayfamızı Facebook'tan takip edin.