DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Müzeler Günü Müzeler Buluşması'

'Müzeler Günü Müzeler Buluşması'

7 Yıl Önce
2015-05-26 22:21:44
İstanbul Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Müzeler Günü kapsamında, "Müzeler Günü Müzeler Buluşması" etkinliği gerçekleştirdi.

İstanbul Arkeoloji Müzeleri Darphane-i Amire'de gerçekleşen toplantıya katılan Kültür ve Turizm Müdürü Nedret Apaydın, geçen yıl İstanbul'u ziyaret eden yaklaşık 11 milyon turistten 8,9 milyonun müzeleri ziyaret ettiğine dikkati çekerek, her 10 kişiden 9'unun müzeleri ziyaret ettiğini anlattı.

İstanbul halkının müzelere ilgisinin istenilen ölçüde olmadığını ifade eden Apaydın, müzelerin en büyük hedef kitlesinin, öğrenciler ve öğretmenler olduğunu anlattı.

Apaydın, "Müzecilik bir kültür ve bu kültürün oluşmasında da gençlerimiz ve çocuklarımız bizim için daha önemli. İstanbul, ulaşımın son derece zor olduğu bir şehir. Bu manada müzelerimize ulaşmakta sıkıntı çekilebilir ama bu asla bir gerekçe olmamalı. Zaten 18 yaşın altındaki gençlerimiz ile öğretmenlerimiz müzelere ücretsiz girebiliyorlar" diye konuştu.

Nedret Apaydın, kentte İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Genelkurmay Başkanlığı, Milli Saraylar, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve özel kurumlara ait 80 civarında müze olduğunu belirtti.

Toplantıya, İstanbul'daki kamu ve özel kurumlara ait müzelerin müdür ve yöneticileri katıldı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

mustafa

Şimdi burda kürt devletine karsi cikan ve onu abd ile israil piyonu olacak diye suclayan irkcilara sunu soylemek isterim. Şimdi zaten sizler piyonluk yapiyorsunuz bu ulkelere. Abd kobralari tanklari F16 lar ile israil pilotlarini konya ovasinda egitip filistin katliamlarina ortak oluyorsunuz. Sizin kadar kalles ve ihanetci baska bir ulus var mi yeryuzunde. Eger insansaniz once bu ihanetinize itiraz edin.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş