SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFADÜNYAGÜNDEMPOLİTİKAEKONOMİÇEVİRİGEZİSPORSAĞLIKTEKNOLOJİKÜLTÜRYAŞAMEMLAKFOTOVİDEOEN

Mustafa Tuna


Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr. Mustafa Tuna kimdir? Mustafa Tuna biyografisi...

Sivas Şarkışla'da 1957 yılında doğan Mustafa Tuna,1980 yılında, İstanbul Teknik Üniversitesi'nden İnşaat Mühendisi olarak mezun oldu. 1982 yılında, İTÜ İnşaat Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümünden Yüksek Mühendis unvanı alan Tuna, 1982-1983 yıllarında ABD'de eğitimin ardından, İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü tarafından 1995 yılında Doktor Yüksek Mühendis unvanı aldı.

1998 yılında, Su Kirlenmesi ve Kontrolü Bilim Dalında Üniversitelerarası Kurul tarafından Doçent unvanı verilen Tuna, hali hazırda İTÜ Mezunları Eğitim Vakfının kurucu başkanı, İnşaat Mühendisleri Odası üyesi, Su Kirlenmesi Araştırmaları ve Kontrolü Türk Milli Komitesi üyesi.

Özel sektördeki uygulama çalışmalarına paralel olarak, çevre teknolojisi, altyapı planlaması ve mühendislik ekonomisi alanlarında da akademik çalışmalarını sürdürdü. Ulusal ve uluslararası ölçekte çok sayıda bilimsel yayınlar yaptı.Uluslararası yayınlarından dolayı TÜBİTAK 'dan yayın teşvik ödülü kazandı.

2002 – 2007 yılları arasında Ak Parti'de Ankara Milletvekili olarak görev yapan Mustafa Tuna, 29 Mart 2009 ve 2014 yerel seçimlerinde Sincan Belediye Başkanlığına seçildi. 2017'de Ankara Büyükşehir Belediye başkanı oldu ve halen görevini sürdürmektedir.Foto Galeriler Videolar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR