DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

''Müslümanların serbestçe ibadet etmeleri büyük kazanç''

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belarus'a gerçekleştirdiği resmi ziyarete katılan Yalçın, 'Buralarda Müslümanların ibadetlerini serbestçe yapmaları çok büyük bir kazanç olacaktır.' dedi.

5 Yıl Önce
2016-11-12 13:10:26

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Belarus'a gerçekleştirdiği resmi ziyarete iştirak eden MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, programa ilişkin AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

Ziyaret sırasında Türkiye ve Belarus arasındaki iş birliğinin geliştirilmesi için yapılan siyasi anlaşmaların yanında, çok güzel bir caminin, Minsk Camisi'nin açılışına şahitlik ettiklerini belirten Yalçın, "Son derece mutluyum, Belarus gibi diğer dinlere özgürlüğü tanıyan bir ülkede toplumlar arası kaynaşmanın neredeyse, ortak anlayış oluşmasında önemli bir mabet olan caminin bugün çok güzel bir mekanda, 600 yıllık bir tarihi temel üzerine inşa edilmiş olması bir Türk vatandaşı olarak, bir parlamenter olarak bizleri son derece memnun etti." diye konuştu.

Yalçın, "600 yıllık diyorum, çünkü oradaki çok kıymetli Müslümanlar, çok büyük zorluklar içerisinde burada bir camiyi inşa etmek suretiyle dinlerini icra etme sevdasına düşmüşler yüzyıllardır. Böyle bir anlayışa son noktayı Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin, özellikle de Diyanet İşleri'nin koymuş olması, bizleri memnun etti. Buralarda Müslümanların ibadetlerini serbestçe yapmaları, bizim vatandaşlarımız için de Türkiye Cumhuriyeti Devleti için de çok büyük bir kazanç olacaktır." ifadesini kullandı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş