DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Müslümanların evleri yakıldı: 150 aile evsiz

Hindistan'da akşam namazı kılındığı sırada cami ve çevredeki Müslümanlara ait evler ateşe verildi. 150 aile evsiz kaldı.

7 Yıl Önce
2015-05-29 10:40:31

Hindistan'ın Ballabhgarh kasabasında çıkan gerginlik sonucu Müslümanlara ait evler ateşe verildi, 150 Müslüman Haryana karakoluna sığındı.

Pazartesi akşamı, bir caminin inşası üzerinde beş yıldır devam eden anlaşmazlık şiddete dönüştü. Tapınak ile bitişik olan cami yakıldı. Yangının büyümesi üzerine 150 Müslüman yangında yanan evleri yüzünden Atali karakoluna sığındı.

Faridabad Polis Komiseri Subhash Yadav, "Bir heyet eşliğinde hasar tesbiti yapmak için evlerine gidenler, evlerindeki tüm eşyaların yandığını yiyeceklerin de yağma edildiğini gördü. Yeniden şiddete maruz kalmak korkusuyla aceleyle karakola geri döndü. Karakolda bir süre daha kalabilmeleri için gerekli düzenlemeleri yapıyoruz" dedi.

Karakola sığınan Müslümanlardan Isak Lambardar, evinin caminin tam karşısında olduğunu ve saldırı sırasında, erkeklerin akşam namazı için orada toplanmış olduğunu belirtti. Polisi çağırdıklarını ancak hala suçluların bulunamadığını, güvenlikleri sağlanana kadar karakoldan ayrılmayı reddettiklerini söyledi.

Karakol ve çevresindeki ağaçların altında hafta başından beri kalmaya devam eden evi yanan Müslümanlar, hafta başından beri Hindistan'da devam eden aşırı sıcaklara karşı da hayatta kalma mücadelesi veriyor. Yiyecek ve içeceklerinin bittiğini söyleyen aileler, STK'ların yiyecek ve kıyafet yardımlarıyla ayakta kalıyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

SON VİDEOLAR

Görüş Bildir Bizimle Paylaş