DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Müslümanlara saldırılar ayrı kaydedilecek

Almanya İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere ocak ayından başlayarak, Yahudilere olduğu gibi Müslümanlara ve onlara ait kuruluşlara yönelik saldırılara ilişkin istatistiğin ayrı tutulacağını söyledi.

5 Yıl Önce
2016-10-21 09:47:40

Deutsche Welle Türkçe'nin haberine göre; İçişleri Bakanı de Maiziere, Berliner Zeitung gazetesine yaptığı açıklamada, bu saldırılara ilişkin istatistik bilgilerinin ‘siyasi içerikli suçlar' kapsamında değerlendirileceğini kaydetti. Böylelikle Müslümanlara yönelik saldırıların sayısında artış olup olmadığını görmeyi hedeflediklerini söyledi. Almanya'da Müslümanlara ve camilere yönelik saldırılara ilişkin kayıtlar şimdiye dek ayrı tutulmuyordu.

de Maziere, İslam Konferansı'na paralel olarak konunun Birlikte Güven içinde Yaşama başlığı altında görüşüldüğünü belirtti. İnançlarını yerine getiren Müslümanlara yönelik düşmanlığın kabul edilemeyeceğini vurguladı.

MESAFE KOYMALARINDAN MEMNUNUZ

Almanya'da Müslümanlara ait örgütlerin teröre mesafeli bir tutum izlemesini de memnuniyetle karşıladığını vurgulayan Bakan de Maiziere, bunun yanı sıra mültecilerin Alman toplumuna uyum sağlamasında Müslüman örgütlerine ihtiyaç olduğunu dile getirdi.

YEŞİLLER: GEÇ AMA OLUMLU

Alman Meclisi Yeşiller partisi grubu Göç ve Din Politikaları Sözcüsü Volker Beck, Maiziere'nin planlarını “Geç olması hiç yoktan iyidir” diye değerlendirdi. Beck, “Müslümanlara yönelik on yıllardır körüklenen nefretin İçişleri Bakanı tarafından şimdi bir tehdit görülmesi oldukça saçma” dedi. Beck, bütün Müslümanların töhmet altında bırakılmaması gerektiği konusunda da uyarıda bulundu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş