DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

16,1628 ₺

EURO

17,3308 ₺

ALTIN

967,67 ₺

BİST

2.375,00 ₺

Müslümanlara sahte samimiyet

Charlie Hebdo saldırısından sonra IŞİD bahanesiyle çıkardıkları anti-terör yasaları yoluyla bütün Müslümanları ikinci sınıf konumuna düşüren Fransa, İslam toplumuna “zeytin dalı” uzatıyor.

8 Yıl Önce
2015-06-17 11:02:46

Paris yönetimi, Charlie Hebdo saldırısının ardından "Müslümanlar özür dilemeli" açıklamasıyla İslamofobik kesimlere hedef gösterdiği İslam toplumuna "özel ilgi" gösteriyor. Hükümet temsilcileri ile Müslüman kuruluşların yetkililerini bir araya getiren İslam Diyalog toplantısında Fransa Başbakanı Manuel Valls, “İslam, Fransa'nın bir parçası olmaya devam edecek. İslam'ın gerçekte ne olduğunu göstermek için herkes üzerine düşeni yapmalı” dedi.

İSLAMOFOBİDE YÜZDE 70 ARTIŞ

 

Toplantıya Fransa'daki Müslümanların çatı kuruluşu Fransa İslam Konseyi (CFCM) Başkanı Dalil Ebubekir ve 150 davetli katıldı. Toplantıda söz alan Fransa İslam Konseyi Başkan Yardımcısı Ahmet Oğraş, Fransa'da İslam bundan sonra geriye doğru gitmez, Müslümanların hakları ihlal edilemez” yorumunda yaptı. Ancak Fransa İslamofobi ile Mücadele Derneği'nin raporuna göre, saldırıdan sonra Fransa'da İslamofobik saldırılar yüzde 70 oranında arttı.

.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş