SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
" "
Müslüman ve siyahileri hedef alan Trump hayranı güzellik kraliçesi tacından oldu

Müslüman ve siyahileri hedef alan Trump hayranı güzellik kraliçesi tacından oldu

ABD’de “Miss Michihan 2019”da güzellik kraliçesi seçilen Trump hayranı Kathy Zhu’nun tacı Müslüman ve siyahilerle ilgili sosyal medya paylaşımlarının “saldırgan” olduğu gerekçesiyle geri alındı.

Müslüman ve siyahileri hedef alan Trump hayranı güzellik kraliçesi tacından oldu
21.7.2019 13:23:33

buyuk_137

ABD'de “Miss Michihan 2019”da güzellik kraliçesi seçilen Trump hayranı Kathy Zhu'nun tacı, Müslüman ve siyahilerle ilgili sosyal medya paylaşımlarının “saldırgan” olduğu gerekçesiyle geri alındı.

Yarışmayı düzenleyen yetkililer, Amerika Dünya Güzellik Kraliçesi Kathy Zhu'ya sosyal medya paylaşımlarının “saldırgan, düşüncesiz ve münasebetsiz” olduğu gerekçesiyle tacının geri alındığını bildirdi.

Yetkililer, Zhu'ya sosyal medya paylaşımlarının organizasyonun kural ve şartlarına aykırı olduğunu bildirdi. Tacı alınan gKathy Zhu da bu yazışmaları sosyal medya hesabından paylaşarak tepki gösterdi.

Yazışmalara göre tacın geri alınmasına iki tweet sebep oldu. Bunlardan birisi şöyle: “Siyahi ölümlerinin çoğunluğuna başka siyahilerin sebep olduğunu biliyor muydunuz? Başkalarını suçlamadan önce kendi toplumunuz içinde sorunlarınızı çözün.”

Müslümanları hedef aldığı belirtilen paylaşım ise şöyle: “Kampüste bir ‘hicap deneme' kabini var. Şimdi siz bana bunun bir dini şey değil de bir moda aksesurarı olduğunu mu söylüyorsunuz? Ya da bizi, kadınların İslam adı altında ezilmesine alıştırmaya çalışıyorsunuz?

KRALİÇE TRUMP HAYRANI

İki paylaşım da silinirken Zhu, ABD Başkanı Donald Trump'ın sıkı bir hayranı. Tacı elinden alınan Zhu, Michigan Üniversitesi'nde Cumhuriyetçiler grubunun başkan yardımcısı. Zhu, yaptığı paylaşımların sadece istatistik ve vakalar içerdiğini söyledi. 


    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR