DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Müslüman ve Hristiyanlar iftarda buluştu

Gökçeada'da 3 bine yakın Müslüman ve Hristiyan vatandaş, iftar sofrasında bir araya gelerek birlikte dua etti.

16.07.2015 08:45:59

Çanakkale'nin Gökçeada ilçesinde belediye tarafından düzenlenen programa katılan 3 bine yakın Müslüman ve Hristiyanvatandaş, iftar sofrasında birlikte dua etti. Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen iftara katılan 3 bine yakın vatandaşa tas kebabı, pilav, mercimek çorbası ve tulumba tatlısı ikram edildi.

HEM MÜSLÜMAN HEM DE HRİSTİYAN VATANDAŞ BİR ARADA

İlçe Müftüsü Haydar Hüyük'ün okuduğu duanın ardından ilahi dinletisi ve sema gösterisi yapıldı. Gökçeada Kaymakamı Muhittin Gürel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçede hem Müslüman hem Hristiyan hem de diğer mezheplerden çok sayıda vatandaşın yaşadığını söyledi.

"GÖKÇEADA'NIN DA BİR AYRICALIĞI BİZE GÖRE"

Birçok farklı kültürün Gökçeada'da birlikte yaşadığını belirten Gürel, "Biz burada hep beraberiz. Bu Gökçeada'nın da bir ayrıcalığı bize göre. Tabi bu bizim başka yerlere de örnek olmasını istediğimiz bir ayrıcalık. Bu sadece bir iftar vesilesiyle oluşmuş bir birliktelik değil, adadaki hayatın her aşamasında, sosyal hayatımızın her aşamasında bunu görüyoruz. Bu Gökçeada için çok güzel bir şeydir. Bu ortamı da karşılıklı hoşgörü sağlamaktadır. Biz bunun için tüm halkımıza Türk, Rum, Sünni, Alevi herkese bu birlikteliğe sağladıkları katkı nedeniyle teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Yemeğe, Gökçeada Metropoliti Krilyos Yorgi Dragun ve ada protokolü ile şehit ve gazi yakınları, Kıbrıs ve Kore gazileri ile vatandaşlar katıldı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

mahmut samiii

arkadaslar emin olun bizi şahlandıracak olan ahmed davutoğlu olacaktır onunla beraber olacagız arkasında duracağız tayyip babanın yolundan gidecek olan o kişi ki o kişi ne kutlu kişi inşallah onunla nice seferler bizleri bekliyor artık durmak yok ama unutmayın bir olmaya devam etmeliyiz ve ileride olacaklara bir türk bir devlettir sözü ile karşılık verip dimdik rabbimizesığınıp zaferi onun olsun biz seferlerimize koyulmalıyız inşallah...

Görüş Bildir Bizimle Paylaş