DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Müslim: Kürtlerin tarihten ders alması gerekiyor

PYD lideri Salih Müslim'in kardeşi Prof. Dr. Mustafa Müslim, 'Kürtlerin tarihten ders alması gerekiyor. Amerika onlara silah veriyor ve askeri eğitimden geçiriyor. Düşmanlarınız sizi kandırmasın..' dedi.

5 Yıl Önce
2017-03-25 21:08:29

AA'ya konuşan Müslim "Kürt kardeşlerime sesleniyorum. Size kimlerin zulmettiğini çok iyi bilmelisiniz. Dostunuzu ve düşmanınızı iyi tanıyın. Kürtlere zulmedenler daima İslam ile alakası olmayan kafir güçler olmuştur. Allah'a iman etmeyen, İslam'a inanmayanlar Kürtlere zulmetmiştir. Peki neden? Çünkü Kürtlerin Müslüman insanlar oldukları öteden beri biliniyor. Kürtler inançlı bir millettir. Örf, adet, gelenek, görenek ve namusunu koruyan bir halktır. Sözlerinin eridirler. Gençleri saf ve temiz Müslümanlardır. O yüzden onlara yapılan zulüm kafirler tarafından olmuştur" dedi.

Tarihte yaşananlardan ders çıkarılması gerektiğini dikkati çeken Müslim, "Kürtler aynı hatayı bugün de tekrarlamaktadır. Amerika onlara silah veriyor ve askeri eğitimden geçiriyor" dedi.

Müslim, şu uyarılarda bulundu:

"Sizinleyiz ve size bir devlet kuracağız diyorlar. Fakat Kürtlerin tarihten ders alması gerekiyor. Bugün tarih tekerrür ediyor. Gerçek dostlarınızı iyi tanıyın. Düşmanlarınız sizi kandırmasın. Düşmanın vaatlerine aldanmayın. Onlar sizi mızraklarının ucuna takıp amaçları doğrultusunda kullanmak istiyor. Hedefleri gerçekleşince de sizi yüzüstü bırakıp gideceklerdir."

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş