DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

MÜSİAD heyeti HDP ile görüştü

MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, HDP görüşmesi sonrası açıklamalarda bulundu.

7 Yıl Önce
2015-06-17 19:17:39

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Nail Olpak, "Arzumuz bu Meclis'in içerisinde yeni bir maceraya girilmeden, hemen erken seçim hesabı yapılmadan uygun bir koalisyonun hızlı bir şekilde çıkartılması" dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, MÜSİAD heyetini makamında kabul etti. HDP Genel Merkezi'nde basına kapalı gerçekleşen görüşmenin ardından, MÜSİAD Genel Başkanı Olpak, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Gün içerisinde gerçekleştirdikleri görüşmelerde partilerin genel olarak yapıcı bir tutum içerisinde olmasından memnuniyet duyduklarını belirten Olpak, şöyle konuştu:

"Partiler süreci tıkayan tarafta olmayı arzu etmiyorlar. Elbette bu ilkelerinden vazgeçmek anlamında değil ama ilkeleriyle birlikte yapıcı bir sürecin olacağını görmek iş alemi olarak bizleri memnun etti. Bugün bakıldığında dört siyasi partinin ciddi bir şekilde oy oranı ve milletvekili sayısıyla temsil edilmiş olması, onlara hem görev hem de sorumluluk veriyor. Onlar da bu sorumlulukların farkında olduklarını açık bir şekilde ifade ediyor. Bizim arzumuz bu Meclis'in içerisinde yeni bir maceraya girilmeden, hemen erken seçim hesabı yapılmadan uygun bir koalisyonun hızlı bir şekilde çıkartılmasıdır."

-"Bugün itibarıyla Türkiye ekonomisi hala güçlü bir noktada"
Olpak, hükümetin hızlı bir şekilde kurulmasını istemelerinin altında yatan sebeplerden birinin kamu kurum ve kuruluşlarındaki işleyişin aksamamasını olduğunu dile getirerek, "Bugün itibarıyla Türkiye ekonomisi hala güçlü bir noktadadır. Bir sarsılma içerisinde olmaması bizi sevindirmektedir. Bunu çok uzun süreye yaymanın da doğru olmayacağı kanaati içerindeyiz" diye konuştu.

Ziyarette görüşlerini ifade ettiklerini ancak bu görüşlerinin koalisyonun kimler arasında ve ne şekilde yapılacağını içermediğine vurgulayan Olpak, bunun siyasetin iç dinamiklerinin ortaya koyması gereken bir mesele olduğunu söyledi.

Siyasi partileri ziyaretleri kapsamında MHP'den de randevu talep ettiklerini belirten Olpak, program yoğunluğu nedeniyle henüz kendilerine bir geri dönüşün yapılmadığını bildirdi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş